18° Açık
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.75

Bir yılda 1296 farklı dalda kurs açıldı

İnegöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 2018 Yılında Mesleki Kurslar İle Sosyal Kültürel Kurslar olmak üzere 1296 kurs açıldı. Açılan kurslara 25801 kursiyer katıldı.
Eğitim - Ocak 17, 2019 7:33 pm A A

İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2018 yılı faaliyetleri doğrultusunda nerede ve ne zaman değil, her yerde ve her zaman eğitim sloganıyla yola çıkan merkez bünyesinde mesleki kurslar alanında 25801 bin kursiyere eğitim verdi. Kursa 17464 bin kadın kursiyer katılırken 8337 bin erkek kursiyer katıldı. Katılımlarda kadın kursiyerlerin fazlalığı dikkat çekti.

OKUMA-YAZMA İLK SIRADA

En fazla talep ise okuma yazma kurslarına oldu. 2 kademeden oluşan kurslarda toplamda 104 kurs açıldı. 1. Kademede 82 kurs açılırken 2. Kademede 22 kurs açıldı. Bu kurslara toplamda 1297 kursiyer katılım gösterdi.

Açılan kurslarla ilçe halkının meslek edindirilmesini amaçladıklarını ifade eden İnegöl Halk Eğitim Müdürü Ömer Göktürk, “Kurslarımız, ahşap ve kumaş boyama, arıcılık, iş makineleri operatörlüğü, şeftali yetiştiriciliği, kurban kesimi, makine nakışları, sürü yönetimi, kuaförlük gibi dallardan oluşuyor. Bunların yanında bağlama ve halk oyunları gibi kurslarımız da mevcut. Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar Halk Eğitim Merkezi´ne gelerek müracaat etmelidirler” dedi.

Bu haber 270 kez okundu.
Eğitim - 7:33 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Münür Kaner aday olacak
  İnegölspor yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararı ardından kulisler hareketlendi. Eski başkan Münür Kaner’in aday olacağı öğrenildi.
 • 02
  Orhaniyespor transferin iddialı takımı
  Tevfik Demirhan başkanlığında yeni bir yapılanmaya giden Orhaniye Spor transfere hızlı başladı.
 • 03
  Bursa’ya şehit ateşi düştü
  Adana’da askerlik görevini yapan Şükrü Gündüz sabah saatlerinde geçirdiği beyin kanaması sonucunda şehit düştü.
 • 04
  İnegöl’de Roma mezarı
  İnegöl’de hayırseverler tarafından yapılacak okulun temel hafriyatında Roma dönemi ait mezar taşı bulunmasının ardından okul inşattı durduruldu. Bursa’dan gelen yetkililer bölgede kazı çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmalar neticesinde yine roma dönemine ait olduğu tahmin edilen malzemeler bulundu. Yetkililer tarafından bulunan malzemeler Bursa’ya götürüldü.
 • 05
  İnegölspor olağanüstü kongreye gidiyor
  İnegölspor’un önünü açmak ve içinde bulunan sıkıntılı süreci aşabilmek adına yönetim kurulu geçtiğimiz çarşamba günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında olağanüstü kongre kararı aldı.