21° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Bir yılda 1296 farklı dalda kurs açıldı

İnegöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 2018 Yılında Mesleki Kurslar İle Sosyal Kültürel Kurslar olmak üzere 1296 kurs açıldı. Açılan kurslara 25801 kursiyer katıldı.
Eğitim - Ocak 17, 2019 7:33 pm A A

İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2018 yılı faaliyetleri doğrultusunda nerede ve ne zaman değil, her yerde ve her zaman eğitim sloganıyla yola çıkan merkez bünyesinde mesleki kurslar alanında 25801 bin kursiyere eğitim verdi. Kursa 17464 bin kadın kursiyer katılırken 8337 bin erkek kursiyer katıldı. Katılımlarda kadın kursiyerlerin fazlalığı dikkat çekti.

OKUMA-YAZMA İLK SIRADA

En fazla talep ise okuma yazma kurslarına oldu. 2 kademeden oluşan kurslarda toplamda 104 kurs açıldı. 1. Kademede 82 kurs açılırken 2. Kademede 22 kurs açıldı. Bu kurslara toplamda 1297 kursiyer katılım gösterdi.

Açılan kurslarla ilçe halkının meslek edindirilmesini amaçladıklarını ifade eden İnegöl Halk Eğitim Müdürü Ömer Göktürk, “Kurslarımız, ahşap ve kumaş boyama, arıcılık, iş makineleri operatörlüğü, şeftali yetiştiriciliği, kurban kesimi, makine nakışları, sürü yönetimi, kuaförlük gibi dallardan oluşuyor. Bunların yanında bağlama ve halk oyunları gibi kurslarımız da mevcut. Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar Halk Eğitim Merkezi´ne gelerek müracaat etmelidirler” dedi.


Bu haber 860 kez okundu.
Eğitim - 7:33 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Günlük bilanço açıklandı !
  Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Bakan Koca da sosyal medya hesabından paylaştı. 
 • 02
  Hırsızlar Adliye’ye sevk edildi !
  İnegöl’de Büfeci esnafını canından bezdiren 3 hırsız İnegöl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı operasyonla kıskıvrak yakalandı.
 • 03
  İsteyen pazarcı tezgahını açabilecek !
  Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yaşanan karışıklıklar vatandaşları da arada bıraktı.
 • 04
  Güçlü altyapı, sağlıklı çevre
   Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, şehrin 2050 yılına kadar kesinlikle su sıkıntısı çekmemesi için gerekli projeleri hayata geçireceklerini belirterek, “Vatandaşlarımıza kaliteli ve kesintisiz içme suyu temin edebilmek için yaklaşık 400 milyon liralık yeni yatırımları şehrimize kazandırıyoruz” dedi.
 • 05
  ÇOCUK HASTALAR UNUTULMADI !
  Maske üretiminde örnek bir çalışma ortaya koyan İnegöl Belediyesi, Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi ve İnegöl Devlet Hastanesinde tedavi gören çocuklar için hazırlanan maskeleri hastane yöneticilerine teslim etti. Belediye Başkanı Alper Taban, her ihtiyaca yönelik maske üretmeye devam edeceklerini söyledi.
şanlıurfa araç kiralama