17° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Bu Süreçte En Büyük Katkı Sağlık Çalışanlarınındır

Hemşireler Haftası nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesini ziyaret eden Belediye Başkanı Alper Taban, başarılı bir pandemi süreci geçirildiğini vurgulayarak “Bu süreçte de en büyük katkı sizindir” dedi.
GENEL - Mayıs 14, 2020 4:57 pm A A

Belediye Başkanı Alper Taban, Hemşireler Haftası nedeniyle beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ve parti yöneticileriyle bazı meclis üyelerinin katılımıyla İnegöl Devlet Hastanesini ziyaret etti. Burada Hastane Başhekimi Uzman Doktor Hayrettin Göçmen ile birlikte hastanede görev yapan hemşirelerle buluşan Başkan Taban, sosyal mesafeye dikkat edilerek yapılan oturma düzeninde pandemi sürecini değerlendirdi.

ÇOK İYİ BİR SÜREÇ GÖTÜRDÜK
Başkan Taban, hemşireler haftasını kutlayarak başladığı konuşmasında “Daha önce tecrübe etmediğimiz bir salgını hem ülke olarak hem şehir olarak bu derece ciddi anlamda ilk defa tecrübe ediyoruz. Gerçekten çok ciddi sonuçlar doğurduğunu da gördük ve görmeye devam ediyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sağlık Bakanımızın, ilgili bilim kurulları ve heyetlerin yaptığı çalışmalar, yerelde biz yöneticilerin, kıymetli hemşirelerin, sağlık personelinin doktorların ve tüm kademelerin gayretli çalışmaları neticesinde gerçekten çok iyi bir süreç götürdük. Ben huzurlarınızda hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu süreçten etkilenen arkadaşlarımız da oldu. Hepsine geçmiş olsun dileklerini iletiyorum” dedi.

EN BÜYÜK KATKI SİZİNDİR
Koronavirüs sürecinde Türk Milletinin kötü günde nasıl bir araya geldiğinin bir örneğinin yaşandığına da değinen Taban, “Sizi gerçekten sizin kadar anlama şansımız yok. Ama siz anlamaya çalıştığımızı ifade etmek istiyorum. Gerek belediyemizin imkanlarını, gerek hükümetimizin, Bakanlıklarımızın imkanlarını ilçemiz adına kullanmaya, sefer etmeye gayret gösterdik. Dezenfekte çalışmaları yaptık. Şehrin içerisinde yoğun kullanılan cadde, sokak ve kaldırımlarda, parklarda, duraklarda temizlikler yaptık. Dezenfekte cihazları yerleştirerek vatandaşın bundan istifade etmesini sağlamaya çalıştık. Meslek edindirme kurslarımızdaki hocalarımız, kursiyerlerimiz ve yöneticilerimizin katkılarıyla maske üretimi yaptık. Gönüllü vatandaşlarımız da buna katıldı. Bu bize şunu gösterdi, biz zor zamanlarda çok güzel bir araya gelebiliyoruz. Omuz omuza verip bir ve beraber olabiliyoruz. Bunlar bizim Türk Milletinin en önemli özellikleri. Yurt dışında yaşananları da gördük. Kaderine terk edilmiş yaşlılar, hastanelerdeki yoğunluğun verdiği neticeler, yerlerde yatan, koridorlarda yatan insanlar. Ben ülkemle gurur duydum. Yapılan tesislerden dolayı gururlandım bu ülkenin bir evladı olmaktan. Çok başka duygular yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Bu süreçte de en büyük katkı sizindir. Bugün de hemşireler haftası nedeniyle sizlerle buluşmak istedik” ifadelerinde bulundu.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş da hemşireler haftasını kutlayarak gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Hemşirelere çiçek takdimi de yapıldı.


Bu haber 1280 kez okundu.
GENEL - 4:57 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de ortalık karıştı !
  Gece saatlerinde Orhaniye Mahallesi Zürra Sokak içerisinde kavga olduğu , silahla ateş edildiği ve yaralan şahıs olduğu bilgisi üzerine emniyet ekipleri bölgeye geçti.
 • 02
  İnegöl Emniyetin’den şok operasyon !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ve Narkotik Grup Amirliği ekiplerince İnegöl Sokak Satıcılarını yakalamaya yönelik yapılan çalışmalarda Uyuşturucu Satışı Yaptığu tespit edilen A. K. isimli şahıs, Sinanbey Mahallesi Murat Caddesi üzerinde takip edildiği sırada Emniyet ekiplerini farkedince, elinde bulunan çantayı bırakıp kaçmaya başladı.
 • 03
  Bekçi alımı başvuruları başladı !
  Polis Akademisi Başkanlığı’nın yaptığı bekçi alımı duyurusunun ardından başvuru tarihleri de belli olmuştu. Bekçi alımı başvuruları başladı!
 • 04
  Şehitler Anıtı’na özel sergi salonu
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl 19 Eylül Gaziler Günü’nde ziyarete açtığı Mihraplı Şehitler Anıtı’na, bu yıl da kahramanlık mücadelesinin fotoğraf, canlandırma maketler ve şehit aileleri tarafından bağışlanan özel eşyaların sergilendiği ayrıcalıklı bir sergi salonu kazandırdı.
 • 05
  İNEGÖL BELEDİYESPOR:3 BURSA BÜYÜKŞEHİR BLD.SPOR:0
  AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden İnegöl Belediyespor, İnegöl Spor Salonu’nda ağırladığı Bursa Büyükşehir Belediyespor’u 3-0 mağlup etti.