17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
kemeravm.gif

Bu zamlar yapılırken halk hiç düşünülüyor mu ?

Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, ulaşım ve ekmeğe yapılan zammı eleştirerek Türkiye’nin idare edilemediğini söyledi.
EKONOMİ - Temmuz 4, 2022 5:44 pm A A

Konu ile alakalı yazılı açıklama yapan toru şu ifadeleri kullandı;
HALK HİÇ DÜŞÜNÜLMÜYOR MU?
“Nisan ayında ilçemizde ve Bursa’da ulaşıma yapılan zammın üzerinden üç ay geçmesine rağmen %18’in üzerinde yeni bir zam yapıldı. Ulaşım komisyonu acaba bu zamları yaparken yoksul halkımızı hiç düşünmüyor mu? Emekçilerimiz ve emekliler zamlı maaşını almadan, yeni zamlarla karşılaştılar. Daha iki gün önce 3 TL olan ekmek 4 TL’ye çıkartılarak vatandaşın dört ekmek yerine ancak üç ekmek alabildiği unutulmamalıdır. Bu zamlar, temel tüketim maddeleri başta olmak üzere ardı ardına gelmektedir. Bunun nedeni ülkemizin iyi idare edilemeyişidir.”
KAYNAKLAR ÇAR ÇUR EDİLİYOR
“Hazine, devlet ciddiyetinden uzak birileri tarafından çar çur edilmektedir. Üretim aşamasında üretici desteklenmeden enflasyon düşmez. Oysa ki; üreticiye değil, ithalat edilen ürünlerin gümrük vergileri sıfırlanarak ithalatçı firmalar ve aracılar desteklenmektedir. Birileri ülke kaynaklarımızı çar çur ederken vatandaşlarımız açlık sınırı altında yaşamaya terk edilmiştir. Son örnek Sayın Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı’nın uçağı ile seyahat etmesi ülke kaynaklarının har vurup harman savrulmasının son örneğidir. Kamuoyunun dikkatine sunarım.”


Bu haber 450 kez okundu.
EKONOMİ - 5:44 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Mudanya’da çalınan motosiklet bakın nerede bulundu !
  Bursa’nın Mudanya ilçesinden çalınan motosiklet İnegöl’de uygulama yapan polis ekipleri tarafından yakalandı.
 • 02
  Hırsızlık şebekesine Jandarma’dan ağır darbe !
  Bursa’nın Osmangazi ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile baz istasyonunda hırsızlık olayları gerçekleştiren 7 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
 • 03
  İnegöl’de Sağlık çalışanlarına saldırı girişimi !
  İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gelen alkollü şahıslar, kendileriyle ilgilenilmediğini iddia ederek sağlık çalışanlarının üzerine yürüdü.
 • 04
  İnegöl Eylül’de 4 Festivalle Renklenecek
  İnegöl Belediyesi, Eylül ayında ilçe halkına eğlence dolu anlar yaşatacak 4 ayrı festival için çalışmalara başladı. 7’den 77’ye herkesin katılabileceği organizasyonlarda, şehrin değerleri ön plana çıkarılacak. 10 Eylül’de İnegöl Belediyesi Baykoca 738. Yağlı Pehlivan Güreşleri, 8-11 Eylül tarihleri arasında DOSTUM Oryantiring Yarışları, 15-18 Eylül tarihleri arasında 3. İnegöl Ulusal Teknoloji Festivali ve 16-18 Eylül tarihleri arasında 2. Küçükbaş Hayvancılık Festivali düzenlenecek.
 • 05
  Beşiktaşlılar Derneği’nden maça davet !
  Pandemi süreciyle birlikte yaklaşık 3 yıldır kapalı olan İnegöl Beşiktaşlılar Derneğinde yarın Beşiktaş maçı heyecanı yaşanacak.