Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Bursa Emniyetinden operasyon!

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce düzenlenen operasyonlarda 17 şahıs yakalandı.
GENEL - Kasım 29, 2019 9:06 pm A A

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, ‘’ Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

İlimiz genelinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak”suçundan farklı adreslerde toplam 13 şahıs yakalanarak göz altına alındı.

Yakalanan şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda;

Bir miktar sentetik esrar,
Bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi.
Konuyla alakalı olarak daha sonra yapılan çalışmalar neticesinde; ilimiz genelinde “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti”yaptıkları tespit edilen şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda; F.O.,A.K.,D.G. ve İ.D. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda;

75 gram metamfetamin,
15 gram esrar,
Satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar Sentetik Kannabinoid,
Satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar ecstasy tablet,
Bir adet hassas terazi ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 17 şahıstan 13’ü hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. Gözaltına alınan F.O.,A.K.,D.G. ve İ.D. isimli şahıslar hakkında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan 21 Kasım 2019 tarihinde adli makamlara sevk edildi.’’ dedi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1270 kez okundu.
GENEL - 9:06 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kantin bilmecesi bitmedi gitti !
  İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisinde bulunan kantin, fiyat anlaşmazlığı nedeniyle mevcut işletmeci tarafından kapatılmıştı. Yeniden ihale edilen kantinin yakın zamanda açılacağı öğrenildi.
 • 02
  Ramazan ayında tam kapanma olacak mı ?
  Hükümetin artan COVID-19 vakalarının ardından aldığı kararların sonuçları yakından izleniyor. Edinilen bilgiye göre, alınan kararların olumlu sonuçları görülse de beklenenden daha yavaş olduğu belirtiliyor.
 • 03
  Çocuklar gelenekleri resmetti !
  Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 17. Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek, “Dünya’yı Görüyorum-Dünya Milletlerinin Gelenekleri” temalı Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’na Bursa’dan katılacak 10 eser belirlendi.
 • 04
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 05
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.