24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İnegöl’ün hava kalitesi bakımından Bursa’nın en problemli yerİ olduğunu söyledi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, dün İnegöl İlçe Kaymakamlık binasında gerçekleştirin Hava Kalitesi Değerlendirme Toplantısı’na katılarak analizlerde bulundu. Bursa ve İnegöl’den üst düzey yöneticilerin de katıldığı toplantıda, İnegöl’ün hava kalitesinin düşüklüğü sorununun nasıl giderileceği konusunda istişarelerde bulunuldu.  EN SORUNLU 2 ALANDAN BİRİ İNEGÖL Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “30 Aralık tarihinde Bursa’da […]
Güncel - Ocak 21, 2015 9:50 am A A

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, dün İnegöl İlçe Kaymakamlık binasında gerçekleştirin Hava Kalitesi Değerlendirme Toplantısı’na katılarak analizlerde bulundu. Bursa ve İnegöl’den üst düzey yöneticilerin de katıldığı toplantıda, İnegöl’ün hava kalitesinin düşüklüğü sorununun nasıl giderileceği konusunda istişarelerde bulunuldu.

 EN SORUNLU 2 ALANDAN BİRİ İNEGÖL

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “30 Aralık tarihinde Bursa’da Bursa genelinin hava kalitesini değerlendirmek üzere kapsamlı bir toplantı yapmıştık ve Bursa’nın genelini hava kalitesi bakımından masaya yatırmıştık. O günlerde Bursa merkezde özellikle hava sirkülasyonunun olmadığı dönemlerde şikâyetler artmıştı. Sonra gördük ki, bizim 2 sorunlu alanımız var. Biri Bursa merkez, diğeri de İnegöl ilçemiz. Diğer ilçelere göre biraz daha hava kalitesi bakımından sorunumuzun olduğu 2 merkez olarak tespit edilince, İnegöl’deki taraflarla da İnegöl’deki hava kalitesinin masaya yatıralım, önce sorunlarımıza bakalım sonra bu sorunları çözmek için her kurum kendisine düşeni nasıl yapacak, onun kararlarını alalım diye bir toplantı yaptık. Masanın etrafında Valilik olarak biz varız, Büyükşehir Belediyemiz var, kamu kurumlarımız var, İnegöl Belediyemiz var, İnegöl’deki Organize Sanayi kuruluşlarının sorumluları var, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odamız var ve İstanbul’da Marmara Bölgesi Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü diye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu yeni bir yapı var. Arkadaşlar da bugün buradalar. Bursa ile ilgili, İnegöl ile ilgili çalışmalarını bize anlatacaklar” dedi.

GELECEĞİMİZ İÇİN KORUMALI VE TEMİZ TUTMALIYIZ

İnegöl’de hava kalitesi açısından sorunun nereden kaynaklandığını aktaran Vali Karaloğlu, “Tabi bunun birçok sebebi var. Isınmada kullandığımız kalitesiz kömürden kaynaklanıyor, sanayimizde kullandığımız kömürden kaynaklanıyor, sanayi artığı dediğimiz tekstil ve mobilya atıklarının ısınmada kullanılması veya bertaraf edilirken kontrolsüz, düzensiz alanlarda yakarak bertaraf edilmesi gibi sorunlarımız var. Bugün bu sorunların tamamını bu masanın etrafındaki arkadaşlarımızla tartışacağız ve çözüm üreteceğiz. Kurumlarımıza da belli sorumluluklar yükleyeceğiz. Ne olursa olsun hep söylüyoruz; havamızı, toprağımızı ve suyumuzu geleceğimiz için korumak ve temiz tutmak zorundayız. Hiç kimse, hiç birimiz, sanayicisi, kamu görevlisi, vatandaşı bu sorumluluktan kaçamayız. İnşallah bu toplantının sonunda alacağımız kararlarla İnegöl’deki hava kalitemiz daha temiz ve insan sağlığı için sorunsuz bir hale gelecektir” şeklinde konuştu.

İNEGÖL’ÜN COĞRAFİ PROBLEMİ VAR

İnegöl’ün şu anki hava kalitesinin ne durumda olduğunun sorulması üzerine konuşan Karaloğlu, “İnegöl’ün hava kalitesi çok kötü değil fakat çok iyi de değil. İnegöl’ün en büyük sorunlarından bir tanesi de coğrafi problemidir. İnegöl bir çanağın içerisinde, hava sirkülasyonu oldukça az. İnegöl’de hava kalitemizi diğer bölgelere göre daha fazla korumamız lazım ki özellikle kış aylarında sorun yaşamayalım. Bugün mevcut durumu değerlendireceğiz” dedi.


Bu haber 1370 kez okundu.
Güncel - 9:50 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama