23° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

BURSA’DA NE VARSA İNEGÖL’DE DE OLACAK

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Sınırlarına Sonradan Giren Tüm İlçelerde Olduğu Gibi İnegöl’de De Ulaşımdan Altyapıya, Çevreden Spora Kadar Her Alanda Önemli Yatırımları Başlattıklarını Belirterek, “Bursa’nın Merkezinde Ne Varsa, İnegöl’de De Olacak” Dedi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, büyükşehir sınırlarına sonradan giren tüm ilçelerde olduğu gibi İnegöl’de de ulaşımdan altyapıya, çevreden spora […]
Güncel - Ocak 14, 2015 8:09 am A A

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Sınırlarına Sonradan Giren Tüm İlçelerde Olduğu Gibi İnegöl’de De Ulaşımdan Altyapıya, Çevreden Spora Kadar Her Alanda Önemli Yatırımları Başlattıklarını Belirterek, “Bursa’nın Merkezinde Ne Varsa, İnegöl’de De Olacak” Dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, büyükşehir sınırlarına sonradan giren tüm ilçelerde olduğu gibi İnegöl’de de ulaşımdan altyapıya, çevreden spora kadar her alanda önemli yatırımları başlattıklarını belirterek, “Bursa’nın merkezinde ne varsa, İnegöl’de de olacak” dedi.
Ulaşımdan tarihi ve kültürel mirasa, çevreden altyapıya kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, yerel seçimlerin ardından Büyükşehir sınırlarına dahil olan ilçelerde de yatırım atağına kalktı. Mobilyası ile dünya markası olan İnegöl’de ilk günden itibaren çalışmaların startını veren Büyükşehir Belediyesi, ilçe terminal binasının temiz, bakım ve onarımını gerçekleştirdi. İnegöl- Cerrah, İnegöl – Kurşunlu Taşımacılık Kooperatifleri ile toplu taşıma hizmeti devam ederken, Bukart entegrasyonu için çalışmalar sürüyor. İlçe merkezi başta olmak üzere çeşitli mahallere 3 adet meydan saati takılırken, 20 takım çocuk oyun gurubu ve 70 adet yetişkin fitness aleti ihtiyaç duyulan bölgelere yerleştirildi.
Bölge halkından gelen hizmet taleplerinin tamamına imkanlar ölçüsünde ulaşmaya çalışan Büyükşehir ekipleri, Kıran Mahalle camiinin elektrik tesisat bakımını gerçekleştirirken, katı atık depolama alanıyla ilgili proje hazırlıkları da devam ediyor. Yaklaşık 625 metre kanalizasyon imalatı çalışması proje aşamasına gelirken, ilçe genelinde 7900 metre içme suyu imalatı gerçekleştirildi. Muhtelif yollar için mıcır malzeme temini sağlanırken, özellikle ana caddelerdeki sıcak asfalt, tretuvar ve bordur düzenleme çalışmaları devam ediyor. Beylik Hanı restorasyonu, İnegöl Spor Kompleksi ve Boğazköy mesire alanıyla ilgili olarak da proje çalışmaları devam ediyor.
BURFAŞ kalitesi Oylat’ta
Kent merkezi ve merkeze bağlı ilçelerde gerçekleştirilen sosyal tesis yatırımlarına İnegöl’de eklendi. İnegöl’ün ve Bursa’nın cazibe merkezi olan kaplıcaların hemen yanında bulunan mesire alanına kurulan ve inşaatı İnegöl Belediyesi’nce başlatılan tesisler, ilçe meclisi kararıyla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilirken, inşaatı tamamlanan tesisler sayesinde İnegöl halkı da BURFAŞ’ın hizmet kalitesiyle buluşmuş oldu. Oylat Sosyal Tesisleri ve düzenlenen mesire alanı, kaplıca turizm merkezine ayrı bir değer kattı.
Büyükşehir’in gücü daha da
hissedilecek
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı 17 ilçesiyle bir bütün olarak ele aldıklarını hatırlatarak, Bursa’nın merkezinde ne varsa İnegöl’de de olacağını söyledi. İnegöl Belediyesi ile koordineli bir çalışma sergilediklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Bir taraftan altyapı çalışmalarımız hızla devam ederken, ilçe merkezine büyük bir değer katacak Beylik Hanı restorasyonuna ilişkin projelerimiz devam ediyor. Acil işlerin startını verdik. Nerede hizmete ihtiyaç varsa o noktaya ulaşmak için elimizden gelini yapıyoruz. Özellikle 2015 yılı Büyükşehir’in gücünün İnegöl’de de çok daha fazla hissedileceği bir yıl olacak” diye konuştu.


Bu haber 1550 kez okundu.
Güncel - 8:09 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegölspor’a Galatasaray’dan transfer
  TFF 2. Lig Beyaz Grup Ekiplerinden İnegölspor, Galatasaray altyapısından yetişen genç yıldız, Süleyman Luş’u (19) kadrosuna katmak için harekete geçti.
 • 02
  Orhaniye Mahallesi Modern Otoparkına Kavuştu
  İnegöl Belediyesi, Orhaniye Mahallesinde mezbelelik haldeki boş alanı modern bir otoparka dönüştürdü. Yapılan çalışmayla bölgenin çehresi de değişti.
 • 03
  Ana Kucağı’nda eğitim başlıyor
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının da okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalanabilmesi amacıyla geçen yıl hizmete açtığı Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerinde 2020 – 2021 eğitim dönemi 21 Eylül Pazartesi günü başlıyor.
 • 04
  Başkan Taban Belediyeye Yürüyerek Geldi
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında “İşine Hareket Kat” sloganıyla düzenlenen evden işe yaya olarak gitme etkinliğine dahil oldu. Taban, sabah evden belediye binasına yürüyerek geldi.
 • 05
  İnegöl Beton Yollar İle Kaplanmaya Devam Ediyor
  Organize Sanayi Bölgesinde devam eden beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, şuana kadar 5 kilometrelik beton yol uygulandığını hatırlattı. Taban, “Önümüzde 15-20 alanın programı var. Biri bitince hemen diğerine geçiyoruz. Çalışmalarımız hızlı hızlı devam edecek. Sırasıyla da her alana ulaştıracağız” dedi.