Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Bursa’nın ortak aklı: Kent Konseyi

Sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, akademik odalar, üniversiteler ve muhtarların kurumsal üye olduğu çatı kuruluş niteliğinde çalışan Bursa Kent Konseyi, 2022 yılını ‘toplumun tüm kesimlerine dokunan’ yaklaşık 1500 etkinlik ile kapattı.
Bursa Haberleri - Giriş : 12.01.2023 17:20 - Güncellenme : 12.01.2023 17:20 A A

Bursa Kent Konseyi, hemşericilik bilincinin geliştirilmesi, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma-dayanışma, katılım-yerinden yönetim ve kentin kimliğine dair tüm değerlere sahip çıkmak adına 2022 yılını da dolu dolu geçirdi. Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, Kadın, Gençlik, Engelliler, Çocuk ve Yabancılar olmak üzere 5 ayrı mecliste 35 aktif çalışma gurubu ile faaliyetlerine devam eden Kent Konseyi’nin 2022 yılı performansını kamuoyu ile paylaştı. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Şevket Orhan, gönüllülük esasına dayalı çalışma yürüten Kent Konseyi’nin bir anlamda Bursa’nın ortak aklı olduğunu söyledi. Kent Konseyi bünyesinde yapılan hiçbir çalışmanın boşa gitmediğini ifade eden Orhan, “Çalışma gruplarımızın hazırladığı raporlar, mecliste görüşülmek üzere ilgili belediyeye gönderiliyor. Belediye meclislerine gittiğinde, hiçbir meclisin bunu gündeme almama lüksü yok. Mecliste görüşülür, menfi veya müspet mutlaka neticelendirilir” dedi.

1500 etkinlik

Bursa’da 2022 yılı içinde toplumun tüm kesimlerine dokunan 1500 etkinliğe imza attıklarını ifade eden Orhan, Bursa Konuşuyor Toplantıları ile kentte eksikliği hissedilen konuları gündeme getirdiklerini, geleneksel hemşeri buluşmalarını dini bayramlarda yoğun katılımla gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Türkiye’de ilk olan Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali’nin 12’incisini 16 ülke, 200 fotoğrafçı, 116 sergi, 45 gösteri ve 2000’den fazla fotoğrafla düzenlediklerini vurgulayan Orhan, 6. Bursa Geleneksel El Sanatları Festivali’nde de 7 misafir ülke ve 30 şehirden 112 sanatçıyı ağırladıklarını, 80 sanat dalının sergilendiğini ifade etti.

Özel Yetenekli Çocuklara Tam Zamanlı Eğitim Önerisi, Kanserde Tamamlayıcı Tıp Sempozyumu, Bursa Engelsiz İstihdam Buluşması, Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği Korosu Konseri ve Ritim Gösterisi, Bursa Şehir Korosu Konseri, KAYES Kongresi, Bursa Kent Konseyi İletişim Çalışma Grubu, Kadın Gözüyle Kadim Şehir Bursa Projesi, Gençlik Meclisi ‘Belediye Simülasyonu’ AB Projesi, Sıfır Atık Projesi, Engelliler Meclisi Temsili Askerlik Kına Eğlencesi ve Yabancılar Meclisi etkinlikleri, 2022’de öne çıkan başlıklar oldu.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, bu yıl da toplum yararına olacak çok daha fazla etkinliği hayata geçirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 430 kez okundu.
Bursa Haberleri - 5:20 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Şubat ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi
  İnegöl Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. 5 gündem maddesinin masaya yatırıldığı mecliste 2 madde komisyona havale edilirken 3 gündem maddesi oylanarak kabul edildi.
 • 02
  LPG’ye zam bekleniyor
  LPG’ye cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 7 kuruşluk zam bekleniyor.
 • 03
  Motorine bir indirim daha geliyor !
  Motorin fiyatlarına 2 Şubat Perşembe gece yarısından itibaren 1 lira 2 kuruş indirim bekleniyor.
 • 04
  Erdoğan, EYT için tarih verdi
  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar kapsamında emekliliğe hak kazanan vatandaşlarımıza, ilk aylıkları şubat ya da mart gibi bağlanabilir” açıklamasını yaptı.
 • 05
  Şeker fiyatları son 6 yılın zirvesinde
  Emtia piyasası, bugün negatif bir yönde güne başladı. Şeker fiyatı 0,2166 dolar ile Kasım 2016’dan bu güne en yüksek seviyeyi gördü.