18° Açık
 • EURO 6.28
 • DOLAR 5.66

Bursa’nın suyu BUSKİ ile güvence altında

Çeşmeden akan suyun içilebildiği ender şehirlerin başında gelen Bursa’da, suyun kalitesi BUSKİ ile güvence altında.
Bursa Haberleri - Mayıs 11, 2019 5:16 pm A A

Bursa’da yaşayan vatandaşların kaliteli ve güvenilir içme suyu temin etmesine her şeyden çok önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ,  ”Bursa’mızda içme suyu kalite denetimleri BUSKİ Genel Müdürlüğü bünyesindeki İçmesuyu Laboratuarlarında, toplamda 52 metotta 285 parametreyle herhangi bir aksaklık olmadan ve sürekli olarak denetim ekiplerimizce yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

Başkan Aktaş,  ”Alınan su numunelerinin tüm analiz sonuçları “Sağlık Bakanlığı İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik” hükümlerine uygundur.

Bursa’mızın içme suyunun tüketilmesinde sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır” dedi.

Başkan Aktaş son olarak, son zamanlarda sosyal medyada çıkan mesnetsiz haberlere itibar edilmemesini tüm Bursalılar’dan rica ediyoruz. Çeşmeden akan sularımızı her zaman olduğu gibi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz ifadelerini kullandı.

Bu haber 120 kez okundu.
Bursa Haberleri - 5:16 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Balakuş’tan ROK tepkisi
  DP İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programına Boşnaklara ağır hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’nın dönüşüne tepki gösterdi.
 • 02
  Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu
  İnegöl Belediespor, Özel İnegöl Cihangir Hastanesi ile sağlık sponsorluğu protokolü imzalandı.
 • 03
  Karamollaoğlu HDP’li belediyeleri savundu
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, üç HDP’li belediyeye kayyum atanmasına Twitter adresinden tepki gösterdi.
 • 04
  Halk otobüsü yaya kadına çarptı
  İnegöl’de Baykoca Mahallesi’nde meydana gelen kazada özel halk otobüsü yaya halindeki genç kadına çarptı.
 • 05
  Vakıfköy Kent Parkı’nda sona doğru
  Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer […]