Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.53
  • DOLAR 5.89

BURSA’YI DERİNİN MERKEZİ YAPACAĞIZ

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursa’yı deri sanayisinin merkezi olması için çaba gösterdiklerini kaydetti. Hüseyin Şahin, Bursa Deri İhtisas ve Karma OSB (BİDOSB) Yönetim Kurulu Başkanvekili Rıfat Aygüler ve yönetim kurulu üyeleri ile hafta sonunda kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda, bölgenin sorunları ve vizyoner projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda konuşan Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursa’nın deri […]
GENEL - Ekim 16, 2017 11:43 am A A

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursa’yı deri sanayisinin merkezi olması için çaba gösterdiklerini kaydetti. Hüseyin Şahin, Bursa Deri İhtisas ve Karma OSB (BİDOSB) Yönetim Kurulu Başkanvekili Rıfat Aygüler ve yönetim kurulu üyeleri ile hafta sonunda kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda, bölgenin sorunları ve vizyoner projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursa’nın deri üretiminin merkezi olması için çaba gösterdiklerini belirtti. Başta ekonomi olmak üzere birçok alanda attıkları adımlarla, 2023 hedeflerinin yapı taşlarını oluşturduklarını kaydeden Milletvekili Şahin, kuruluş çalışmalarına 1994 yılında başlanan ve 1998 yılında tamamlanan Bursa İhtisas Deri ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunlarının çözümü için siyasi taraf olarak gereken adımları atarak sanayicilere destek vereceklerini söyledi.

Bursa’nın dericilik konusunda köklü bir geçmişe ve ekonomik birikime sahip olduğunu da vurgulayan Milletvekili Hüseyin Şahin, “Bursa’nın bu potansiyelini ön plana çıkaracağız. Bursa’nın dericiliğin merkezi olması gerekir. Deri OSB’nin sorunlarının çözümünde, gerek sanayicilerin yatırım olanaklarının artırılmasında, gerek vizyon projelerin yaşama geçirilmesinde hükümet olarak destek vermeye hazırız” diye konuştu.

BİDOSB Başkanvekili Rıfat Aygüler de; Türkiye’de ki Deri OSB’lerin başarısız olmalarının en büyük nedeninin, hazır giyim sanayisi ile bir araya gelemeyişleri olduğunu söyledi. Aygüler, OSB’ler de sadece tabakhanelerin bulunmasının tek başına yeterli olmadığını, bu bölgelere mutlaka deri hazır giyim sanayisinin yatırım yapmasının sağlanması gerektiğini belirterek, “Altyapı, imar ve finansal sorunları büyük ölçüde çözdük. Ancak, karma OSB olmayı henüz başaramadık. Bir tek sorunumuz bu kaldı. Bu sorunuda çözdüğümüzde, vizyoner projelerle Türkiye’ye örnek olacağız” dedi.

Bu haber 1030 kez okundu.
GENEL - 11:43 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ