seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Büyükşehir faaliyet raporuna onay

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında görüşülen 2021 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantının sonunda eleştirilere yanıt veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Mütevazi rakamlarla şehir adına büyük işler yapmanın derdi ve heyecanı içerisindeyiz. İnşallah aldığımız kararlar, yaptığımız çalışmalar hitama erer de bir gün geriye dönüp baktığımızda yaptıklarımızdan mutlu oluruz” dedi.
Bursa Haberleri - Nisan 21, 2022 11:10 pm A A

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısı Başkan Alinur Aktaş’ın başkanlığında yapıldı. Komisyonlardan gelen maddelerin görüşülmesinin ardından 2021 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi için meclise kısa bir süre ara verilirken, ikinci bölümde meclise Başkanvekili Ahmet Yıldız başkanlık etti. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Alper Bayrak, faaliyet raporu hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Bayrak, bütçe gerçekleşme oranlarından hedef gerçekleşme oranlarına ve hayata geçirilen belli başlı projelere kadar detaylı bir sunum yaptı. Meclis üyelerinin söz alarak faaliyet raporu hakkındaki eleştiri ve önerilerini dile getirmesinin ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, faaliyet raporuna ilişkin yöneltilen sorularına cevap verdi.

BURKENT konut üretecek

Başkan Aktaş, Büyükşehir iştiraklerinden BURKENT’in nitelikli konut üretimine başlayacağını müjdeledi. Başkan Aktaş, “BURKENT inşallah önümüzdeki ay ihale yapıyor. Logosunda da zaten konut var dikkat edersiniz. Yiğitler 75. Yıl’da inşallah ilk kentsel dönüşümle alakalı ihalesi gerçekleştirecek. BURKENT sadece hafriyat döküm sahaları işleten bir şirket değil, aynı zamanda Bursa için konut üreten bir şirket haline gelecek” dedi.

Mudanya’da havuz çürüyor

Büyükşehir Belediyesi katı atık toplama bedellerini su faturalarından çıkarmasıyla yaşanan süreç faaliyet raporu görüşmelerinde de gündeme getirilirken, Başkan Aktaş, bu uygulamanın İstanbul. Ankara, Adana ve Mersin’in de aralarında bulunduğu 26 Büyükşehir Belediyesi’nde uygulanmadığını kaydetti. Konuyu yangıya taşıyıp süreci hukuk zaferi olarak niteleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı da isim vermeden eleştiren Başkan Aktaş, “Bununla alakalı kalkıp hukuk zaferi olarak millete lanse etmeye kalkarsanız ister istemez ben de size şunu hatırlatırım. Hukuk zaferi diye aldığınız havuzu 2 seneden beri Mudanya’da çürütüyorsunuz Bu nasıl hukuk zaferi kardeşim. İki senedir havuz kapalı, ben portatif havuzlar kuruyorum. Bu sene sayıyı artıralım Mudanyalı çocuklar daha fazla istifade etsin” diye konuştu.

Özellikle pandemi sürecinde bir taraftan sosyal desteklerle toplumun tüm kesimlerine dokunmaya çalıştıklarını, diğer taraftan da Bursa’nın uluslararası tanıtımı için büyük gayret gösterdiklerini hatırlatan Başkan Aktaş, Mütevazi rakamlarla şehir adına büyük işler yapmanın derdi ve heyecanı içerisindeyiz. İnşallah aldığımız kararlar, yaptığımız çalışmalar hitama erer de bir gün geriye dönüp baktığımızda yaptıklarımızdan mutlu oluruz” dedi.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile mecliste kabul edildi.


Bu haber 290 kez okundu.
Bursa Haberleri - 11:10 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.