seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Büyükşehir’den sağlıklı şehirleşme adımları

Bursa’nın en büyük ilçelerinde biri olan İnegöl’de sağlıklı dönüşümün sağlanması ve ilçenin depreme dayanıklı modern konutlarla geleceğe taşınması amacıyla hazırlanan ‘Yeni İnegöl Projesi’nde, Büyükşehir Belediyesi’nin ve İnegöl Belediyesi’nin çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Bursa Haberleri - Aralık 18, 2021 4:48 pm A A

Bursa’nın daha sağlıklı kent olması amacıyla özellikle altyapı yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, İnegöl ilçesine nefes aldıracak olan ‘Yeni İnegöl Bölgesi’nde altyapı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ve meclis üyeleriyle birlikte ‘Yeni İnegöl Bölgesi’ndeki faaliyetleri yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 17.5 milyon TL’lik altyapı çalışmasının yapıldığı ve Akhisar-Huzur mahallelerini kapsayan Yeni İnegöl Bölgesi’nde, 27 kilometre atık su ve yağmur suyu hattı döşendi. Akhisar-Karalar içme suyu terfi istasyonu manevra odası ve pompaları yenilenirken, 2 adet içme suyu kuyusu açıldı ve 10 bin metre içme suyu hattı ilavesi yapıldı.

Yeni İnegöl’de dönüşüm sürüyor
Bahar aylarında ekonomik canlanmayla birlikte inşaat sektöründe gelişim yaşanacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her sene nüfusu artan İnegöl ilçesinde de bu hareketliliğin hissedileceğini belirtti. Bu potansiyeli de ‘Yeni İnegöl’ diye tabir edilen Akhisar, Huzur ve Baykoca mahalleleri üçgenindeki bölgenin karşılayacağını ifade eden Başkan Alinur Aktaş, “Bu bölgedeki yol ve altyapı çalışmaları hızlı şekilde devam ediyor. Bölgede konutla ilgili dönüşüm ve gelişim projeleri olan ilgili kişilere çağrıda bulunuyorum. Konuyla alakalı gecikmesinler. Akhisar-Huzur mahallelerinde şu ana kadar 17.5 milyon TL’lik altyapı çalışması yapıldı. Bu kapsamda 27 kilometre atık su ve yağmur suyu hattı döşendi. Avrupa Yatırım Bankası’ndan aldığımız kaynakla, bölgenin tamamını kapsayacak şekilde 47,22 milyon Euro maliyetli içme suyu hattı, 20,28 milyon Euro maliyetli yağmur suyu ve atık su hattı yapılacak. Bütün bölgeyi besleyebilmek adına 3 adet 10 bin metreküplük içme suyu deposu yapılacak” dedi.

“Yeni İnegöl, mevcut İnegöl’ü de rahatlatacak”
Bölgede planlanan 40 kilometrelik yeni imar yolları kapsamındaki çalışmaları da anlatan Başkan Aktaş, “İlk etapta 11 kilometrelik kısım için toplam 475 bin metreküp kazı ve dolgu çalışması yapılacak. Çalışma kapsamında; 30 metre genişliğindeki 750 metre, 40 metre genişliğindeki 2 bin 200 metre yol açıldı. 55 bin metreküp kazı yapıldı, 78 bin ton malzeme kullanıldı. Çalışmalar devam ediyor. İnegölspor tesisleri de bu yıl tamamen burada konuşlanacak. TOKİ’nin üçüncü etabı yapılıyor. Yeni konutlar var. Bunlar bölgenin canlanacağının işaretidir. Akhisar ve Huzur’la bağlantının sağlanması için yol çalışmaları da sürüyor. Burada yerleşmeyi düşünen vatandaşlarımız, altyapı ve üstyapı olarak taleplere cevap verebilecek konumda olduğumuzu bilsin. Yeni İnegöl, mevcut İnegöl’ü de rahatlatacak. ‘Yılların projesi’ dediğimiz çalışmanın değeri, 30-40 sene sonra daha iyi anlaşılacaktır. Bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

resim yükle

Bu haber 480 kez okundu.
Bursa Haberleri - 4:48 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Evlere mutfaklara ateş düştü !
  CHP İnegöl İlçe Sekreteri Bengül Kavlan, dolardaki düşüşün fiyatlara yansımamasını ‘vatandaşın hayal kırıklığı’ olarak değerlendirdi.
 • 02
  O Suriyeliler yakalandı !
  Sosyal medya hesabı üzerinden Türk kadınlarına hakaret eden iki Suriye uyruklu şahıs hakkında karar verildi.
 • 03
  Alternatifler çoğaltılmalı !
  Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı İlhan Baykan, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi ile Ağaç İşleri çıkışını bağlayan kavşakta başlayan çalışmanın kazaları önleyeceğini, ancak trafik yükünü artıracağını söyledi.
 • 04
  O YETKİ BELEDİYELERDEN ALINIP VALİLİKLERE VERİLDİ
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla ‘İl tanıtım günleri’ düzenleme yetkisi belediyelerden valiliklere geçti.
 • 05
  MHP’DEN ÖZGÜR ÖZEL’E TEPKİ!
  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’li Özgür Özel’e tepki göstererek, “Dinimize laf söyletmeyiz” dedi.