22° Açık
  • EURO 6.32
  • DOLAR 5.73

“Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi” Sakarya’da

SAKARYA (AA) – “Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi”, Sakarya’da ziyarete açıldı. Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından desteklenen ve Çanakkale Zaferi’nin 100’ncü yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen gezici müze, Kent Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu. BYEGM İstanbul İl Müdürü Necmettin Altuntaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gezici müzenin “Şehitler Diyarından Anadolu’ya” sloganıyla yola çıktığını belirtti. […]
3. Sayfa - Eylül 22, 2014 4:08 pm A A

SAKARYA (AA) – “Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi”, Sakarya’da ziyarete açıldı.

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından desteklenen ve Çanakkale Zaferi’nin 100’ncü yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen gezici müze, Kent Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu.

BYEGM İstanbul İl Müdürü Necmettin Altuntaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gezici müzenin “Şehitler Diyarından Anadolu’ya” sloganıyla yola çıktığını belirtti.

45 ili gezen müzenin, yıl sonuna kadar 60 ilde tarih severlerle bir araya gelmesinin planlandığını vurgulayan Altuntaş, şöyle konuştu:

“Gezici müzenin amacı, Çanakkale’yi görme imkanı olmayan vatandaşlarımızın oradaki havayı yaşamaları, Çanakkale ruhunu canlı tutmak, milli birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmek ve tarih bilincinin daha fazla yerleşmesini sağlamak. Özel bir koleksiyoner tarafından toplanan, savaştan kalma harp malzemeleri, kişisel ve askeri objeler ile resimlerden oluşan yaklaşık 4 bin eserin sergilendiği gezici müze, 28 Eylül’e kadar ücretsiz ziyarete açık olacak.”

Bu haber 620 kez okundu.
3. Sayfa - 4:08 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ