22° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Çardak Camii kavşağında çalışmalar sürüyor !

İnegöl Belediyesi tarafından 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması süresince 7/24 sürdürülen hummalı çalışma ile düzenleme çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan Çardak Cami Kavşağında yenileme çalışmaları sürüyor.
GENEL - Mayıs 22, 2020 1:19 pm A A

Akıllı sinyalizasyon sisteminin uygulandığı bölgede uygulanan proje gereği orta refüj kaldırılarak doğrudan geçiş imkanı sağlanıyor.

İnegöl’de şehir içi trafiğini rahatlatmak adına geçtiğimiz yıl başlayan kavşak düzenlemeleri kapsamında AVM Kavşağı, Belediye Kavşağı ve Adliye Kavşağında akıllı kavşak modeli uygulanmıştı. Bu bölgelerde elde edilen başarılı sonuçlar sonrası bu yıl da kavşaklarda benzer uygulamalar yapılmaya devam ediyor. Covid-19 salgını nedeniyle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarını fırsata çevirerek hizmet seferberliğini bir an olsun aksatmayan İnegöl Belediyesi, 19 Mayıs’ı da kapsayan 4 günlük kısıtlamada şehrin yoğun bölgelerinden biri olan Çardak Cami Kavşağında Akıllı Kavşak Modelini hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

AKILLI KAVŞAK MODELİ
Cuma gecesi 00.00’da başlayıp 19 Mayıs Salı gecesi 00.00’da sona eren 4 günlük sokağa çıkma yasağında İnegöl Belediyesi ekipleri, gece gündüz demeden çalışarak kavşak düzenlemesini büyük ölçüde tamamladı. Halen ufak dokunuşlarla devam eden çalışmalar kapsamında; kavşakta yapılan ölçümler neticesinde uzman ekiplerce çizilen yeni bir proje uygulandı. Akıllı kavşak modeli olarak adlandırılan çalışma ile bölgedeki dönel kavşak kaldırıldı. Direk geçişin sağlandığı caddede sinyalizasyon sistemi de uygulanarak araçların dönüşü için Çardak Cami bir dönel kavşak adası olarak kullanılmaya başladı.

Çalışmanın sona ermesinin ardından bölgede trafik sirkülasyonunun hızlanması ve yığılmanın önüne geçilmesi hedefleniyor.


Bu haber 820 kez okundu.
GENEL - 1:19 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kaçakçılar suçüstü yakalandı
  İnegöl’de Orman İşletme Müdürlüğünün kurmuş olduğu fotokapanlar sayesinde usulsüz kesim yaptığı tespit edilen şahıslar jandarma ekiplerine bildirilerek yakalandı.
 • 02
  Meteroloji İnegöl için hava tahmin raporunu açıkladı
  Meteoroloji İnegöl  için 22 Eylül 2020 Salı günü hava tahmin raporunu bildirdi. İnegöl’de  haftanın ikinci gününde sıcaklık 27 derece olurken, az bulutlu ve güneşli hava şehre hakim.
 • 03
  Korkutan açıklama !
  Türk Tabipleri Birliği Covid-19 İzleme Grubu’nun koronavirüs raporu açıklandı. 85 uzman ismin hazırladığı raporda, “Bizi bir tsunami bekliyor. Önümüzdeki kış, bahar ve yaz aylarını aşısız geçireceğimizi bilmek zorundayız” denildi.
 • 04
  Rıdvan Dilmen’den İnegöllü isime sert tepki!
  NTV spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Hürriyet Gazetesi köşe yazarı İnegöllü İsmail Er hakkında canlı yayında flaş iddialarda bulundu.
 • 05
  İnegöl’de koronavirüs haritası açıklandı !
  Tüm dünya ile birlikte ülkemizi ve ilçemizi de etkisi altına alan koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor.