27° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Ceza kesilmeye başlandı !

İç İşleri Bakanlığı’nın genelgesi ile zorunlu hale gelen maske kullanımına uymayanlara bugünden itibaren ceza uygulanmaya başlandı. Maske takmayarak kural ihlali yapan vatandaşlara 900 TL para cezası kesiliyor.
GENEL - Haziran 22, 2020 3:05 pm A A

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Bursa dahil 48 ilde maske takma zorunluluğu bugün resmi olarak başladı. İlçe genelinde uygulamalar ve denetimler yapan emniyet ekipler,i maske takmayarak kural ihlali yapan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 900 TL idari para cezası uyguluyor.

 


Bu haber 840 kez okundu.
GENEL - 3:05 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Emniyet’ten gece kulüplerine baskın !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler İnegöl’de faaliyet gösteren içkili restaurant ve gece kulüplerine baskın düzenledi.
 • 02
  Bireysel Çöp Konteyner Uygulaması Fatih Mahallesinde Devam Ediyor
  Daha temiz İnegöl hedefine emin adımlarla ilerleyen İnegöl Belediyesi, daha önce pilot bölgelerde denenen ve başarı ile sonuçlanan ‘Bireysel Çöp Konteyner’ ve geri dönüşüm kutusu dağıtımına Fatih Mahallesinde devam etti.
 • 03
  Toplu taşımada korona denetimi !
  Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte koronavirüs ile mücadele kapsamında otobüs ve minibüslerde maske ve mesafe denetimleri gerçekleştirdi.
 • 04
  Bu ay maaşınız eksik yatacak !
  Milyonlarca çalışan bu ay maaşını eksik alacak. Asgari ücretle çalışanlar eylül ayında yüzde 20 gelir vergisi dilimine girecek.
 • 05
  Hareketli gece
  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik çalışma yapıldı.