15° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Chp Kadın Kolları Başkanı kutlama mesajı yayınladı !

Chp İnegöl Kadın Kolları Başkanı Remziye Dübek anneler günü kutlama mesajı yayınladı.
GENEL - Mayıs 9, 2020 5:03 pm A A

Dübek yaınladığı yazılı kutlama mesajında ”Anne, dünyaya getiren, besleyip büyüten, yavrusu için tüm sıkıntıları göğüsleyen kadındır. Bunun için insanların hak ettiği bütün haklara sahip olması gereken insandır anne.

Hep güzel, iyi dilekleri ve umutları vardır yarınlara dair. Bunun için çabalar. Ama çoğu kez
bireysel çabaları ve dilekleriyle hedefine ulaşamaz. Çünkü onu aşan, onun dışında gelişmiş bir yapı vardır…
İçinde yaşadığımız toplum ve toplumsal değerlerimiz, içtiğimiz su ve soluduğumuz hava kadar önemlidir. Geleceğe güvenle bakabilmek ve insanca bir yaşam için eğitim, üretim ve paylaşım ilişkilerinin nasıl olduğu önemlidir.
Anneler Günü, tüketim çılgınlığı ile sınırlı değildir. Annelerin beklentisi, kendilerinin ve çocuklarının geleceğinden kaygı duymadan çağdaş dünyada, çağdaş insanlar olarak yerini alabilmektir. Bunun için de toplumsal kazanımlardan ödün vermemek, geriye adım atmamak için kadınlara çok görev düşüyor.
Evde söz sahibi olan kadının toplumsal yaşamında da, yönetim kademelerinde de var olması gerekir.
Bize ulusal bağımsızlığımızı kazandıran, çevremizdeki Ortadoğu ülkelerinden farklı ve üstün kılan, çağdaş yaşam değerleri sağlayan, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda önderlik yapmış
Yüce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşlarının bu ülke ve insanı için canını vermiş şehit ve gazilerimizin annelerini saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm annelerin “Anneler Günü”nü kutluyorum”  dedi.


Bu haber 1180 kez okundu.
GENEL - 5:03 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöllüler dikkat !
  Meteoroloji, İnegöl için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Yağışın yarın ve çarşamba günü etkili olacağı belirtildi.
 • 02
  Korkutan ceset şoku!
  Antalya’da ormanlık alanda çıkan küçük çaplı yangının söndürülmesinin ardından, alevlerin çıkış noktasında bulunan yanmış erkek cesedinin CHP Döşemealtı eski İlçe Başkanı Hasan Haluk Yalçın’a (53) ait olduğu belirlendi.
 • 03
  Kahreden haber şehidimiz var !
  Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama yürekleri dağladı.
 • 04
  Gerekirse Kardeşlerimizle Şehadete Yürürüz !
  MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına karşı haince ve hunharca yapmış olduğu saldırısına karşılık yazılı bir açıklama yaptı.
 • 05
  Altın fiyatları düşecek mi , artacak mı ?
  Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti. Dolar ve altının ons fiyatında yaşanan yükseliş altın fiyatlarını 13 lira birden artırdı. Peki altın bundan sonra düşer mi, çıkar mı?