10° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Chp’de Başar Dönemi

Milletvekilliği aday adaylığı dolayısı ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığından istifa eden Turhan Neşe, düzenlenen töreni ile görevi Engin Başar’a devretti. Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği seçimleri öncesinde aday adaylığını açıklayan CHP eski İlçe Başkanı Turhan Neşe, önceki akşam parti binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde koltuğunu Engin Başar’a bıraktı. “ONUR DUYUYORUM” Program esnasında […]
Siyaset - Ocak 14, 2015 8:18 am A A

Milletvekilliği aday adaylığı dolayısı ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığından istifa eden Turhan Neşe, düzenlenen töreni ile görevi Engin Başar’a devretti.

Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği seçimleri öncesinde aday adaylığını açıklayan CHP eski İlçe Başkanı Turhan Neşe, önceki akşam parti binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde koltuğunu Engin Başar’a bıraktı.
“ONUR DUYUYORUM”
Program esnasında bir konuşma yapan CHP eski İlçe Başkanı Turhan Neşe, “32 aylık bu maraton içerisinde yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarımız, kadın kollarımız, gençlik yönetimimiz, herkes elinden gelen bütün gayretiyle bir yerel seçim, bir Cumhurbaşkanlığı seçimini birlikte geçirdik. Bu arada çalışmasıyla, İnegöl’de köy köy dolaşmasıyla, yönetim içindeki ve dışındaki faaliyetleriyle diğer ilçelerde de kendisinden bahsettiren ve İnegöl’ün yüz akı olan, bu konuda da 45 ilden büyük İnegöl’ü teslim ederken gönül rahatlığıyla, iç huzuruyla benden daha fazla çalışacak, benden daha fazla emek harcayacak bir İlçe Başkanına görevi devretmekten büyük onur duyuyorum. Bugün Gürsel Tekin Başkanımızın imzasıyla göreve atandığının yazısı da geldi. Karacabey’de nasıl Gönül Abil bir kadın ilçe başkanı olarak Karacabey’i ayağa kaldırdıysa, Cumhurbaşkanlığı seçiminde birinci yaptıysa, nasıl Orhangazi’de Sevim Durmuş ilçe başkanı olarak sorumluluk aldıysa, ben de İnegöl’de İnegöl’ün siyasi sorumluluğunu üstlendiği için Engin Başar arkadaşımı yürekten kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.
Göreve geldiklerinde İnegöl’de bazı şeyleri değiştirmek adına yola çıktıklarını belirten Neşe, “Ama bütün partilimiz sadece İnegöl’ü düşündüler. Kendileri adına hiç kimse bir şey istemedi. Biz gündemimizin ilk maddesi olarak İnegöl il olmalı ve İnegöl’e bir üniversite kurulmalı diye yola çıktık. Biz yola çıktığımız da sivil toplum örgütleri, esnaf odaları, siyasi partiler destek verdi. Ama sadece İnegöl’de iki kişiyi aşamadık. Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin. O gün için Büyükşehir yasası çok önemli dediler ve karşı çıktılar. Yıldırım Gazetesinin 2 gün önceki yazısında ne diyor Alinur Aktaş; ‘Büyükşehir Yasasından Büyük Belediyeler Zarar Gördü’. Günaydın, Alinur Aktaş. Şehrin emini olarak 2,5 yıl geridesiniz CHP’den. Aynı zamanda tarımla ilgili köylülerimizin ne kaybedeceğini köy köy gezip tarihe not düştük. Büyükşehir Belediyesi önce gelip sizin arazilerinizi satacak, Kurşunlu’da, Cerrah’ta, Tahtaköprü’de dedik; kahvedeki Mehmet amca bize dudak büktü. Ama Büyükşehir’e bağlanıp mahalle olduğumuzda Tahtaköprü Beldesinin Yayla Sofrasının satışıyla ilgili beldede yaşayan insanların itirazını içeren 700 kişilik imza var. Büyükşehir yasası bizi yaktı diyor. Bunu Tahtaköprü’de vatandaşlarımız söylüyor. Bir de şehrin emini Alinur Aktaş’ta söylüyor. İnegöl’e bir üniversite istiyoruz dedik. Ama bugün AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 2,5 yıl sonra İnegöl’e üniversite istiyor. Günaydın, geçmiş ola. Bunu o gün CHP öncülük ettiği için kabul etmediler. Bu acı gerçeği sizlerle paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.
BAŞARACAĞIMIZA
İNANIYORUM
Neşe’nin ardından söz alan CHP yeni İlçe Başkanı Engin Başar ise, “Bildiğiniz gibi İlçe Başkanımız ve Yönetim Kurulundaki Zemci Şahin arkadaşımız Milletvekilliği aday adaylığı için istifa ettiler. Yönetim Kurulu ve örgütümüzün, kadın ve gençlik kollarımızın bana olan güvenlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 90 yıllık çınarın, CHP İlçe Başkanı olmak elbette ki onur vericidir. Bu güveninizi boşa çıkarmayacağım. Tüm partilerimizle anne sıcaklığıyla, el ele, kol kola, omuz omuza çalışacağız. Ve başaracağımıza inanıyorum. Ayrıca bu görevi kabul etmemde sevgili eşimin, bu zor ve onurlu görevi kabul etmemdeki desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Çocuklarım, damatlarım, hatta torunlarımızın sevgisi ve desteğiyle kabul ettim. Ülkemizin kutuplaştırıldığı bu gergin ortamdan kurtarmak için hep birlikte mücadele edeceğiz. Ülkemizin dünyada saygın yerini alması, demokrasi, hoşgörü, basın özgürlüğü, hukukun üstünlüğü ve insan haklarında hak ettiği yere gelmesi için partimizin tüm üyelerine büyük iş düşüyor. Hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Kadın tarladan siyasete, fabrikadan üniversiteye her alanda başarısını kanıtlamıştır. Bunun için tüm kadınlarımızı CHP ile birlikte siyaset yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.
CHP İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
Salih Pakoğlu, Muharrem Çatçat, Mustafa Tanrıkulu, Ayşe Yılmaz, Mümin Kınabaş, Rıza Buraklar, Ali Görmüş, Erdinç Yaldız, Ziyeldin Erdoğan, Engin Elkılıç, Kadir Şahin, Ufuk Savur, Muharrem Elmacı, Yıldız Eraydın, Bahri Şen ve Ertuğrul Akkul.


Bu haber 1040 kez okundu.
Siyaset - 8:18 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İç İşleri Bakanlığı’ndan Son Dakika Genelgesi
  Cumhurbaşkanı kabine toplantısı sonrasında yapmış olduğu basın toplantısında sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı. Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili son dakika genelgesi’ni İçişleri Bakanlığı yayınladı.
 • 02
  Renault 15 bin kişiyi işten çakaracak !
  Fransız otomobil devi Renault, önümüzdeki günlerde 10 bin 400’ü dünya genelinde, 4 bin 600’ü Fransa’da olmak üzere 15 bin kişiyi işten çıkaracak.
 • 03
  Günlük bilanço açıklandı !
  Türkiye’de son 24 saatte 1182 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 30 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 160 bin 979, can kaybı 4 bin 461 oldu. Bakan Koca: “Test sayısı düne göre 1,6 oranında arttı. Yeni vaka sayısı öngörülebilir seviyede. İyileşen hasta sayımızsa dünden 290 fazla. Gelecek günler, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALININ HER İKİSİNE BİRLİKTE uymamıza […]
 • 04
  Cumhurbaşkanı önemli konularda açıklama yaptı !
  Tarabya’daki Huber Köşkü’nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, 4 saat sürdü.
 • 05
  Ümitalan’da korkutan kaza !
  Bursa Ankara yolu ümitalan mevkinde meydana gelen kazada 2 otomobil çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile taklalar atan araçta iki kişi yaralandı.
şanlıurfa araç kiralama