27° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

CHP’DE BAŞAR DÖNEMİ

Milletvekilliği aday adaylığı dolayısı ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığından istifa eden Turhan Neşe, düzenlenen töreni ile görevi Engin Başar’a devretti. 2015 Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği seçimleri öncesinde aday adaylığını açıklayan CHP eski İlçe Başkanı Turhan Neşe, önceki akşam parti binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde koltuğunu Engin Başar’a bıraktı. “ONUR DUYUYORUM” Program […]
Siyaset - Aralık 31, 2014 2:34 pm A A

Milletvekilliği aday adaylığı dolayısı ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığından istifa eden Turhan Neşe, düzenlenen töreni ile görevi Engin Başar’a devretti.

2015 Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği seçimleri öncesinde aday adaylığını açıklayan CHP eski İlçe Başkanı Turhan Neşe, önceki akşam parti binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde koltuğunu Engin Başar’a bıraktı.

“ONUR DUYUYORUM”

Program esnasında bir konuşma yapan CHP eski İlçe Başkanı Turhan Neşe, “32 aylık bu maraton içerisinde yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarımız, kadın kollarımız, gençlik yönetimimiz, herkes elinden gelen bütün gayretiyle bir yerel seçim, bir Cumhurbaşkanlığı seçimini birlikte geçirdik. Bu arada çalışmasıyla, İnegöl’de köy köy dolaşmasıyla, yönetim içindeki ve dışındaki faaliyetleriyle diğer ilçelerde de kendisinden bahsettiren ve İnegöl’ün yüz akı olan, bu konuda da 45 ilden büyük İnegöl’ü teslim ederken gönül rahatlığıyla, iç huzuruyla benden daha fazla çalışacak, benden daha fazla emek harcayacak bir İlçe Başkanına görevi devretmekten büyük onur duyuyorum. Bugün Gürsel Tekin Başkanımızın imzasıyla göreve atandığının yazısı da geldi. Karacabey’de nasıl Gönül Abil bir kadın ilçe başkanı olarak Karacabey’i ayağa kaldırdıysa, Cumhurbaşkanlığı seçiminde birinci yaptıysa, nasıl Orhangazi’de Sevim Durmuş ilçe başkanı olarak sorumluluk aldıysa, ben de İnegöl’de İnegöl’ün siyasi sorumluluğunu üstlendiği için Engin Başar arkadaşımı yürekten kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

“GÜNAYDIN, ALİNUR AKTAŞ”

Göreve geldiklerinde İnegöl’de bazı şeyleri değiştirmek adına yola çıktıklarını belirten Neşe, “Ama bütün partilimiz sadece İnegöl’ü düşündüler. Kendileri adına hiç kimse bir şey istemedi. Biz gündemimizin ilk maddesi olarak İnegöl il olmalı ve İnegöl’e bir üniversite kurulmalı diye yola çıktık. Biz yola çıktığımız da sivil toplum örgütleri, esnaf odaları, siyasi partiler destek verdi. Ama sadece İnegöl’de iki kişiyi aşamadık. Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin. O gün için Büyükşehir yasası çok önemli dediler ve karşı çıktılar. Yıldırım Gazetesinin 2 gün önceki yazısında ne diyor Alinur Aktaş; ‘Büyükşehir Yasasından Büyük Belediyeler Zarar Gördü’. Günaydın, Alinur Aktaş. Şehrin emini olarak 2,5 yıl geridesiniz CHP’den. Aynı zamanda tarımla ilgili köylülerimizin ne kaybedeceğini köy köy gezip tarihe not düştük. Büyükşehir Belediyesi önce gelip sizin arazilerinizi satacak, Kurşunlu’da, Cerrah’ta, Tahtaköprü’de dedik; kahvedeki Mehmet amca bize dudak büktü. Ama Büyükşehir’e bağlanıp mahalle olduğumuzda Tahtaköprü Beldesinin Yayla Sofrasının satışıyla ilgili beldede yaşayan insanların itirazını içeren 700 kişilik imza var. Büyükşehir yasası bizi yaktı diyor. Bunu Tahtaköprü’de vatandaşlarımız söylüyor. Bir de şehrin emini Alinur Aktaş’ta söylüyor. İnegöl’e bir üniversite istiyoruz dedik. Ama bugün AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 2,5 yıl sonra İnegöl’e üniversite istiyor. Günaydın, geçmiş ola. Bunu o gün CHP öncülük ettiği için kabul etmediler. Bu acı gerçeği sizlerle paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.

BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUM

Neşe’nin ardından söz alan CHP yeni İlçe Başkanı Engin Başar ise, “Bildiğiniz gibi İlçe Başkanımız ve Yönetim Kurulundaki Zemci Şahin arkadaşımız Milletvekilliği aday adaylığı için istifa ettiler. Yönetim Kurulu ve örgütümüzün, kadın ve gençlik kollarımızın bana olan güvenlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 90 yıllık çınarın, CHP İlçe Başkanı olmak elbette ki onur vericidir. Bu güveninizi boşa çıkarmayacağım. Tüm partilerimizle anne sıcaklığıyla, el ele, kol kola, omuz omuza çalışacağız. Ve başaracağımıza inanıyorum. Ayrıca bu görevi kabul etmemde sevgili eşimin, bu zor ve onurlu görevi kabul etmemdeki desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Çocuklarım, damatlarım, hatta torunlarımızın sevgisi ve desteğiyle kabul ettim. Ülkemizin kutuplaştırıldığı bu gergin ortamdan kurtarmak için hep birlikte mücadele edeceğiz. Ülkemizin dünyada saygın yerini alması, demokrasi, hoşgörü, basın özgürlüğü, hukukun üstünlüğü ve insan haklarında hak ettiği yere gelmesi için partimizin tüm üyelerine büyük iş düşüyor. Hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Kadın tarladan siyasete, fabrikadan üniversiteye her alanda başarısını kanıtlamıştır. Bunun için tüm kadınlarımızı CHP ile birlikte siyaset yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.

CHP İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Salih Pakoğlu, Muharrem Çatçat, Mustafa Tanrıkulu, Ayşe Yılmaz, Mümin Kınabaş, Rıza Buraklar, Ali Görmüş, Erdinç Yaldız, Ziyeldin Erdoğan, Engin Elkılıç, Kadir Şahin, Ufuk Savur, Muharrem Elmacı, Yıldız Eraydın, Bahri Şen ve Ertuğrul Akkul.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2070 kez okundu.
Siyaset - 2:34 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YAŞ DÜZENLEMESİ GELİYOR !
  Ekonomik reformlar içinde yer alan 18 yaş altı gençlerin Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) girmesine imkan tanıyan düzenleme Meclis’e gönderildi.
 • 02
  YENİ HAYVAN PAZARI KURBAN BAYRAMINA YETİŞECEK !
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, yapımı süren yeni hayvan pazarı alanında çalışmaların aktif bir şekilde devam ettiğini belirterek Kurban Bayramına sürecin tamamlanacağını ifade etti.
 • 03
  Dev şirket işçi alacak !
  Dünyanın en büyük elektronik ticaret parekendecisi Amazon, 75 bin kişiye daha iş verileceğini ve koronavirüs aşı belgesi gösterenlere 100 dolar ikramiye verileceğini duyurdu.
 • 04
  WhatsApp’ta son 1 gün !
  Sosyal medya uygulaması WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası için uzattığı süre yarın doluyor. Son 1 gün kala kullanıcılar, karara ilişkin görüşlerini dile getirdi.
 • 05
  ALTINDAKİ YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR !
  Bayram tatili nedeniyle yurtiçi piyasaların kapalı olduğu günde dolar/TL’de ise yükseliş eğilimi devam ediyor. Altın kritik sınır olan 499 TL’ye geldi.