16° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Chp’den Başkan Taban’a Çağrı !

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetim kurulu üyesi Demet Erezcan Tunca Dün 0-14 yaş grubu için uygulanan 4 saatlik sokağa çıkma izni konusunda açıklamalarda bulundu.
GENEL - Mayıs 14, 2020 11:25 pm A A

 

Tunca Belediye Başkanı Alper Taban’a çağrıda bulunarak bundan sonra çocuklar için uygulanacak sokağa çıkma izninde çocuk parklarının dezenfekte edilerek  çocukların kullanımına açılması için çağrıda bulundu.

Tunca’nın açıklamasında “”Parklar sahipsiz, çocuklar mutsuz…Çarşamba günü yapılan uygulama gerçekten çocukların kısmen de olsa özgürlük günü müydü?
Biraz empati yaparsak sanırım onları anlayabiliriz. Evet zor bir süreçten geçiyoruz.Hele ki çocuklar en hassas noktalarımız.Onların sağlığı ve mutluluğu her şeyden önce gelmeli ama bu gün bir hevesle gittikleri parkların bir kısmını kapalı olduğunu gördük.
Evet pandemi günlerindeyiz ve çok dikkat etmeliyiz ama çocuklarımızın 4 saatlik özgürlükleri için bu parklar “DEZENFEKTE ” edilip hiç olmazsa bir saatliğine de olsa açılamazmıydı.
Bu güzel havayla birlikte açılan parklarda çok mutlu bir gün geçirdiklerini umuyoruz ve hepsini çok seviyoruz.
Belediye Başkanımız Sn. Alper Taban buradan size çağrım olsun. Başkanım; bir dahaki sefere size bizler de destek olalım ve kısa bir süre içinde olsa parklarımızı gerçek sahiplerine açalım.
Milli Eğitim Bakanımız Sn.Ziya Selçuk’un da dediği gibi “bol bol yürüsünler,nefes alsınlar. Birbirlerine değil ama ağaçlara sarılıp ,çiçeklere dokunsunlar”.Gerekirse parklarımıza gönüllü ebeveynler yönlendirelim.
Bizler varız Alper Başkanım.
Peki siz de var mısınız? ” dedi.


Bu haber 1640 kez okundu.
GENEL - 11:25 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gece depremler peşpeşe geldi !
  Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.
 • 02
  Dengesini kaybedip uçuruma düştü !
  Bursa’da, ailesiyle birlikte gezi amaçlı gittiği şelale yakınlarında dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yuvarlanan D.E. (44), AFAD ve JAK ekiplerince kurulan halatlı istasyon yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan D.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 03
  İnegöl’de korku dolu anlar !
  Mahmudiye Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 04
  İnegöl’de son durum ne ?
  Alınan önlemlere, yapılan çağrılara rağmen, önüne bir türlü geçilemeyen korona virüs hızlı artışını İnegölde de sürdürüyor .
 • 05
  Araç sahiplerine müjdeli haber !
  Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş indirime gidilecek.