İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

25 Şubat 13:17 Tepkiler üzerine yakalandılar !

resim yükle resim yükle

CHP’den İYİ Parti’ye yeniden ittifak teklifi!

Giriş : 30.11.2023 14:57 - Güncellenme : 30.11.2023 14:57

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi. Akşener’in Özel’i kapıda karşılamaması dikkat çekti. Görüşme sonrası açıklama yapan Özgür Özel, ”Biz İYİ Parti’ye işbirliği içinde olup olamayacağımızı sorduk. Sayın Genel Başkanımızdan bir yanıt aldık” dedi. Akşener ise konunun pazartesi günü Genel İdare Kurulu’nda görüşüleceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener ile İYİ Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. CHP lideri Özel’e CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Zeybek, Gül Çiftçi ve Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın eşlik etti.

Akşener kapıda karşılamadı

Özel’i kapıda Akşener’in karşılamaması dikkat çekti. İki liderin yerel seçim için ittifak konusunu görüştüğü öğrenildi.

Görüşmenin ardından açıklama

Görüşmenin ardından açıklama yapan Özgür Özel, “Biz İYİ Parti’ye işbirliği içinde olup olamayacağımızı sorduk. Sayın Genel Başkanımızdan bir yanıt aldık” dedi.

Özel, ”Yaptığımız görüşmede önemli değerlendirmeler yaptık. İYİ Parti’nin bir genel idare kurulunda aldığı kararla aldığı ‘irade beyanı vardı. İttifak kelimesi yoruldu. Ama yerel seçim biraz daha esnekliği ve ikili işbirliklerini içeriyor. Biz İYİ Parti’ye yerel seçimlerine ilişkin işbirliği için olamayacağımızı, bizim alınmış kararlara saygılı olduğumuzu, eğer mümkün olursa yerel seçime yönelik bir işbirliği için partilerimizin yöneticilerinin görevlendirilip görevlendirilemeyeceğini sorduk. Bu konuda bir cevap aldık.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti lideri Akşener ise, “Bizim 81 ilde seçime girme kararımız var. Bu öneriyi pazartesi günü Genel İdare Kurulu’nda görüşeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Özgür Özel randevu istedi”

Akşener dünkü grup toplantısında görüşmeye ilişkin “Sayın Özgür Özel randevu istedi, ben de verdim. Bilmiyorum gerisini” demişti.

İYİ Parti kurmayları görüşmenin bir ‘nezaket görüşmesi’ olacağını söylerken, ilerleyen günlerde işbirliğine yönelik görüşmelerin de yapılabileceğini aktarmıştı.

Medyadan Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut ise “Bu görüşmeyi bir ittifak, bir işbirliği görüşmesi olarak görmek doğru olmaz. Bu görüşmenin nereye evrileceği genel başkanların toplantı sonrası yapacağı açıklamaya bağlı” ifadelerini kullanmıştı.

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER