17° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Çocuk Sanat Atölyesinde Sertifika Heyecanı

İnegöl Belediyesi’nin yarıyıl tatilinde öğrencilerin zamanlarını daha doğru değerlendirebilmesi için başlattığı 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesinin ilk dönemi sona erdi.
Eğitim - Ocak 24, 2020 4:57 pm A A

1 haftalık taş boyama, mozaik ve seramik eğitimlerinin verildiği atölyede, öğrenciler sertifikalarını Belediye Başkanı Alper Taban’dan aldı.

Kültür sanat alanında yürüttüğü çalışmalar ile tüm yaş gruplarına hitap eden etkinlik ve faaliyetleri ilçe halkıyla buluşturan İnegöl Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklara yönelik etkinliklerini sürdürüyor. Bu kapsamda yarıyıl tatilinde çocukların sanatsal yeteneklerini ön plana çıkarmak ve gelişimlerine olumlu bir katkı sunmak ve zamanlarını en güzel şekilde geçirmeleri için 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesi etkinliği başlatıldı. 2 haftalık süreçte 2 dönem şeklinde gerçekleştirilen Çocuk Sanat Atölyesinde ilk dönem sona erdi.

BAŞKAN’DAN ÇOCUK SANAT ATÖLYESİNE ZİYARET
Çocukların yarıyıl tatillerini eğitici ve öğretici aktivitelerle değerlendirebilmelerinin amaçlandığı Çocuk Sanat Atölyesi’nin ilk dönemine katılan minikleri, bugün Belediye Başkanı Alper Taban kurs sırasında ziyaret etti. Beraberindeki meclis üyeleri ve AK Partili yöneticilerle Çocuk Sanat Atölyesini ziyaret eden Taban, burada öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceledi. Bir süre çocuklarla sohbet eden Taban, ardından 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesine katılan öğrencilere sertifikalarını takdim etti.

55 MİNİK SERTİFİKA ALDI
Beraberindeki AK Partili yöneticiler ve meclis üyeleri ile sertifikaları öğrencilere takdim eden Taban, burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Güzel bir günde sizlerle bir aradayız. Çocuklarımızı kutluyorum. Güzel işler yapmışlar. Emek ve katkılarından dolayı öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bir büyük teşekkürü de siz değerli velilerimize yapmak istiyorum. Bizlere güvenerek evlatlarınızı emanet ettiğiniz için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Güveninizi de hiçbir zaman boşa çıkarmayacağımızı bilmenizi istiyorum. Her zaman sizlerin fikirlerinize, önerilerinize ve eleştirilerinize talip olduğumuzu da ifade ediyorum. Kendimizi geliştirebilmek adına, sürekli eğitebilmek adına, güzel işler başarabilmek adına bizlerle fikirlerinizi lütfen paylaşın. Bizler de inşallah çok daha güzellerini evlatlarımızla, vatandaşlarımızla buluşturmuş olalım. Çocuklarımız karnelerini aldılar. Bizler de ara dönemde küçük bir dinlence ve eğlence maksadıyla bir çalışma yapalım istedik. Gelişim için de bir fırsat olarak görüyorum bu çalışmayı. İnşallah evlatlarımız hep böyle güzel çalışmalara imza atsınlar. Hepsine başarılar diliyorum.”

Konuşma sonrası öğrencilere sertifikaları takdim edildi. Ayrıca kurs boyunca yapılan çalışmalar da sergilendi.


Bu haber 1110 kez okundu.
Eğitim - 4:57 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de ortalık karıştı !
  Gece saatlerinde Orhaniye Mahallesi Zürra Sokak içerisinde kavga olduğu , silahla ateş edildiği ve yaralan şahıs olduğu bilgisi üzerine emniyet ekipleri bölgeye geçti.
 • 02
  İnegöl Emniyetin’den şok operasyon !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ve Narkotik Grup Amirliği ekiplerince İnegöl Sokak Satıcılarını yakalamaya yönelik yapılan çalışmalarda Uyuşturucu Satışı Yaptığu tespit edilen A. K. isimli şahıs, Sinanbey Mahallesi Murat Caddesi üzerinde takip edildiği sırada Emniyet ekiplerini farkedince, elinde bulunan çantayı bırakıp kaçmaya başladı.
 • 03
  Bekçi alımı başvuruları başladı !
  Polis Akademisi Başkanlığı’nın yaptığı bekçi alımı duyurusunun ardından başvuru tarihleri de belli olmuştu. Bekçi alımı başvuruları başladı!
 • 04
  Şehitler Anıtı’na özel sergi salonu
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl 19 Eylül Gaziler Günü’nde ziyarete açtığı Mihraplı Şehitler Anıtı’na, bu yıl da kahramanlık mücadelesinin fotoğraf, canlandırma maketler ve şehit aileleri tarafından bağışlanan özel eşyaların sergilendiği ayrıcalıklı bir sergi salonu kazandırdı.
 • 05
  İNEGÖL BELEDİYESPOR:3 BURSA BÜYÜKŞEHİR BLD.SPOR:0
  AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden İnegöl Belediyespor, İnegöl Spor Salonu’nda ağırladığı Bursa Büyükşehir Belediyespor’u 3-0 mağlup etti.