Sisli
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.14

ÇOK YÖNLÜ BİR BİREY OLMAYI BAŞARIN

Doğa Okulları İnegöl kampüsü 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik sürdürülen Girişimcilik dersinin bu ayki konuğu, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş oldu. Okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşen söyleşide Başkan Aktaş, öğrencilere altın öğütlerde bulundu. 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik sürdürülen Girişimcilik dersinin konuğu olan Belediye Başkanı Alinur Aktaş öğrencilere girişimciliğin […]
GENEL - Mayıs 21, 2016 11:19 am A A

Doğa Okulları İnegöl kampüsü 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik sürdürülen Girişimcilik dersinin bu ayki konuğu, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş oldu.

Okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşen söyleşide Başkan Aktaş, öğrencilere altın öğütlerde bulundu.

5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik sürdürülen Girişimcilik dersinin konuğu olan Belediye Başkanı Alinur Aktaş öğrencilere girişimciliğin tanımını yapıp geleceğe yönelik nasihatlerde bulundu.

AKTAŞ EĞİTİME GÖNÜL VEREN BİR KİŞİ
Girişimcilik dersi adıyla dönem dönem kendi alanlarında başarılı olmuş ve söz sahibi kişileri okulumuzda misafir ediyoruz diyen Doğa Okulları İnegöl Kampüsü Okul Müdürü Yusuf Ayaz, “Programımızın bu ayki konuğu İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş. Başkan Aktaş’ın eğitime gönül veren bir kişi olduğunu ve eğitime çok büyük katkıları bulunduğunu” söyledi.

“GELECEK SİZLERİN ELLERİNDE YÜKSELECEK”
Programın konuğu olan Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, kendisini tanıtarak başladığı konuşmasında, “Öncelikle böyle güzel bir okulda okuduğunuz için çok şanslısınız. Muhakkak hepinizin üniversite okuması ve en az bir yabancı dil öğrenmesi lazım. Ayrıca mesleğinizde de kaliteli olmalısınız. Bu yüzden hakkınız olan oyundan, eğlenceden biraz fedakârlık edeceksiniz. Çünkü, gelecek sizlerin ellerinde yükselecek. Eğer içinizde heyecan varsa, kendinize hemen bir hedef koyun. O hedef doğrultusunda çalışırsanız inanın başaramayacağınız, üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir şey yok. Türkiye gelişiyor, güçleniyor. Teknolojinin bu kadar ilerlediği bir dönemde, sizlerin de çok iyi olması ve zamanın gerektirdiklerini iyi yakalaması lazım” dedi.

ÇOK YÖNLÜ BİR BİREY OLMAYI BAŞARIN
Belediye Başkanlığı ve Milletvekilliği bir meslek değil. Eğer siyasetçi olmak istiyorsanız bunu bir meslek olarak düşünmeyin diyen Aktaş; “Elinizde doktorluk, mühendislik ve mobilyacılık gibi bir meslek olsun. Eğer siyasetçi olmak istiyorsanız zaten en az üniversite bitirmeniz şart. Aynı zamanda hepinizin en az bir spor branşı ve bir sanat dalı ile de uğraşmasını isterim. Böylece sadece bir alanda değil farklı alanlarda kendini yetiştirmeyi ve çok yönlü bir birey olmayı başaran sizler çağın gerektirdiği nitelikli bir insan profili çizebilirsiniz” dedi.

 

 

Bu haber 780 kez okundu.
GENEL - 11:19 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 02
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 03
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.
 • 04
  Seferler iptal edildi
  Budo bugün yapılması planlanan bazı severlerin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.
 • 05
  Harmancık tarımda ayva ile markalaşacak
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’yle imzaladığı protokol kapsamında Harmancıklı çiftçilere 6 bin adet ayva fidanı dağıtılırken, tam verim sağlandığında bu projeye ilçeye yıllık 1,5 milyon TL gelir kazandıracak.