13° Açık
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Çözümün anahtarı CHP’DİR

  CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Zemci Şahin, “Sorunların çözüm anahtarı gerçek demokrasidir. Anahtar, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. 7 Haziran yeniden kurtuluşun tarihi olacak” dedi.   7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Genel seçimlerde CHP Bursa Milletvekili Aday Adaylığını daha önce açıklayan Zemci Şahin, İnegöllü CHP’liler ile bir araya gelerek, adaylığı ve seçilmesi durumunda neler yapacağını anlattı. Gölbaşı […]
Siyaset - Mart 4, 2015 9:00 am A A

 

CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Zemci Şahin, “Sorunların çözüm anahtarı gerçek demokrasidir. Anahtar, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. 7 Haziran yeniden kurtuluşun tarihi olacak” dedi.

 

7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Genel seçimlerde CHP Bursa Milletvekili Aday Adaylığını daha önce açıklayan Zemci Şahin, İnegöllü CHP’liler ile bir araya gelerek, adaylığı ve seçilmesi durumunda neler yapacağını anlattı. Gölbaşı Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım programına CHP İlçe Teşkilatı, bazı CHP Milletvekili Aday Adayları ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

 

DİKTATÖRLERİN SALTANATINI YIKMAK İÇİN

Siyasete giriş yılları ile konuşmasına başlayan Zemci Şahin, “Siyasi hayatıma 19 yaşında, SHP’nin o coşkulu döneminde başladım. SHP Gençlik Kolları’nda saymanlık, SHP ve CHP’nin birleşiminden sonra CHP’de Gençlik Kolları Başkanlığıyla devam eden siyasi mücadelem başlayalı tam 24 yıl oldu. Bu 24 yıllık mücadelem içinde partimizin birçok kademesinde görevler aldım. Görevlerimi en iyi şekilde yapmak için partimizin bir neferi oldum ve devam edeceğim. Neden siyaset yapıyorum? Siyaseti dürüst insanların yapmasını düşündüğüm için,  siyaseti namuslu insanların yapması gerektiğini düşündüğüm için, siyaseti çıkar için değil, çıkarcıları yok etmek için, siyaseti hak için, adalet için, özgürlük için, hırsızlardan hesap sormak için, talancılardan, yalancılardan kurtulmak için,  Ethem’in, Apdullah’ın, Ali İsmail’in, Berkin Elvan’ın, o devrimci yüreklerin hesabını sormak için, diktatörlerin saltanatını yıkmak için yapıyorum” dedi.

 

GÜLÜMSEMEK DİKTATÖRLERİN HARCI DEĞİLDİR

“Zamanın başbakanı, bir yazımda kendisine diktatör dediğim için beni mahkemeye vermiş” diyerek sözlerine devam eden Şahin, “Ne demişim; faşist demişim, ne demişim; diktatör demişim. Savcı; siz devlet büyüklerine hakaret mi ettiniz diyor bana? Evet dedim. Siz buna hakaret diyorsanız evet ben hakaret ettim. Peki dedim ismi lazım değil, o kişi, İsmet Paşa’ya ‘Bıyıklara bak bıyıklara Hitlere benziyor’ dediğinde neden kılınızı kıpırdatmadınız? Ama ben aynı sözleri kendisine söylediğim için dava açacaksın. Bu mu adaletiniz, bu mu demokrasiniz? Buysa adalet, buyurun ne yapmanız gerekiyorsa yapın. Benim canım Berkin’den daha kıymetli değil. Benim canım Ethem’den daha kıymetli değil. Benim canım İsmail Korkmaz’dan daha kıymetli değil. Korkmuyoruz, korkunun üstüne gülerek gideceğiz. Gülümsemek diktatörlerin harcı değildir. Onlar ölümden tir tir titrerler. Bizler inançlarımız için türkü söyleyerek gideriz darağacına. Elbette yumuşaktır yüzümüz. Hacı Bektaşi Veli’nin ‘İncinsen de incitme’ felsefesiyle yetişmiş bir yüreğimiz var. ‘Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan’ diyen Pir Sultan gibi pirimiz var” şeklinde konuştu.

 

SAĞLIK HİZMETİ İNSAN HAKKIDIR, PAZARLANAMAZ

“Ülkemizde yaşanan ve yaşanacak durumlar karşısında nerede ve nasıl duracağımı bilmenizi istiyorum” diyerek konuşmasını sürdüren Şahin, “Ülkemin bağımsızlığını, birliğini korumak için, bütün insanların eşit koşullarda yaşaması için mücadele edeceğim. Emeğin en yüce değer olduğu bilinciyle, emekçilerin terlerinin karşılığını alması için, her zaman emekçinin yanında olacağım. Laik-demokratik bir ülke, bireysel özgürlükler ve inançsal özgürlükler için, her zaman doğrunun ve mazlumun yanında olacağım. Kadın erkek eşitliğini sonuna kadar savunacağım. Kadının her alanda söz sahibi olması için kadın hareketlerinin yanında olacağım. Kadına şiddetin önüne geçilmesi için, gerekli eğitim ve cezai yaptırımların devlet tarafından yerine getirilmesi için mücadele edeceğim. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanması için; laik, bilimsel, parasız eğitim için daima öğrencilerimizin yanında olacağım, çevre ve doğa katliamlarına karşı mücadele edeceğim. Sağlık hizmeti bir insan hakkıdır. Pazarlanamaz! Parasız sağlık için mücadele edeceğim. Kimsesizlerin kimsesi, arkadaşı, dostu, kardeşi olacağım. Atatürk’ün yurtta ve dünyada barış ilkesinin sonuna kadar savunucusu olacağım. Nerede olursa olsun savaşların karşısında, barışın yanında olacağım. Parti emekçilerimizin daima yanında olacağım. Sizlere layık olmak için tüm yüreğimi ortaya koyacağım. İnegöl, Yenişehir, Kestel, Yıldırım, İznik, Orhangazi, Gemlik, Mudanya, Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık, Keles, Nilüfer, Osmangazi, Mustafakemalpaşa, Karacabey, Gürsu örgütlerinin emrinde, hizmetinde olacağım” diye konuştu.

 

REKLAM  ARASINA SON VERECEĞİZ

29 Mart’ta yapılacak demokrasi şöleninde hep birlikte iktidara yürüyeceklerini belirten Zemci Şahin, “Yapılacak ön seçimde gönül rahatlığıyla temsilcilerimiz var diyebileceksiniz. Cumhuriyeti kurmuş, laikliği, demokrasiyi ülkemizle tanıştıran Cumhuriyet Halk Partisi çözümün adresidir. Sorunların çözüm anahtarı gerçek demokrasidir. Anahtar, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Sandıklara sahip çıkacağız, sandıkları, okulları hiç ama hiç boş bırakmayacağız. 7 Haziran yeniden kurtuluşun tarihi olacak. 12 yılık reklam arasına sizler son vereceksiniz. Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız” ifadelerini kullandı.


Bu haber 1180 kez okundu.
Siyaset - 9:00 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Geri sayım başladı !
  Türkiye’de yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla birlikte uygulanan kısıtlamalar 1 Haziran’da büyük ölçüde kaldırıldı.
 • 02
  Otomobil alacaklar dikkat !
  Kredi faizlerinin düşmesiyle sıfır otomobile ilgi arttı. Markalar, düşen satışları artırmak için kampanyalar düzenlerken, vatandaşlar da 2020 model araçların fiyatlarını araştırmaya başladı.
 • 03
  Destek arayışları devam ediyor !
  İnegölspor yönetim kurulu destek arayışlarına kaldığı yerden devam ediyor.
 • 04
  Günlük bilanço açıklandı !
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki koronavirüs vakalarına ilişkin son durumu paylaştı. Son 24 saatte hayatını kaybedenlerin sayısı 21 oldu.
 • 05
  Devlet Hastanesi’ne Ambulans bağışladı !
  Koronavirüs ile mücadele kapsamında bağışların arttığı İnegöl Devlet Hastanesine, bir bağış da İnegöllü iş adamı Hasan Bilge’den geldi.
şanlıurfa araç kiralama