resim yükle
resim yükle

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Mart 12:39 Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı indirim geliyor

resim yükle

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adıyaman’dan helallik istiyorum

Giriş : 27.02.2023 17:44 - Güncellenme : 27.02.2023 17:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli deprem bölgesi Adıyaman’dan açıklamalarda bulundu. “Türkiye 21 günde ayağa kalkmak üzere” diyen Bahçeli, “Cumhurbaşkanımızın her şart altında yanındayız” mesajını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Maalesef ilk birkaç gün Adıyaman’da arzu ettiğimiz etkinlikte çalışma yürütemedik” diyerek helallik istedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları ise şu şekilde:

6 Şubat’tan bu yana 10 bin artçı deprem yaşadık. Sarsıntıların yıkıcı etkisi, olumsuz hava şartları, hasar gören altyapının getirdiği zorluklar sebebiyle maalesef ilk birkaç gün Adıyaman’da arzu ettiğimiz etkinlikte çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum.

“ADIYAMAN’DAN 62 BİN 500 VATANDAŞIMIZ AYRILDI”

115 bini aşkın vatandaşımız yaralı olarak yıkıntıların altından kurtarıldı. Adıyaman’da milletvekilimiz Yakup Taş’ın da aralarında bulunduğu 6 bin 13 vatandaşımız hayatını kaybetti. Adıyaman’dan 62 bin 500 vatandaşımız ayrıldı.İlk konteyner yerleşimleri faaliyete geçmeye başladı. İsteyen vatandaşlarımızı kısa sürede daha iyi şartlara sahip konteyner ve prefabrik alanlara taşıyacağımız. Kira yardımlarının alt tutarını 2 bin liradan 3 bin liraya çıkardık, ayrıca herkese 15 bin lira taşınma yardımında bulunuyoruz. Kira yardımı talep eden kimseyi geri çevirmeyeceğiz.Yem desteğinden telef olan hayvanların yerine yenilerinin teminine kadar her konuda çiftçilerimizin yanındayız.

“ADIYAMAN’DA MARTTA 30 BİN KONUTUN İNŞASINA BAŞLAYACAĞIZ” Adıyaman genelinde altyapıyla ilgili sıkıntılar önemli ölçüde çözüldü. Elektriği olmayan yer hemen hemen kalmadı, su sorunu da hal yoluna sokuldu.İnşa aşamasına gelen konut sayısı 309 bini buldu. Mart ve nisanda 234 bin konutun daha inşası safhasına geçmiş olacağız. Adıyaman’da sadece mart ayında 30 bin konutun inşasına başlayacağız.

“KESİNLİKLE İZİN VERMEYECEĞİZ” TOKİ binaları depremden yüz akıyla çıktılar. Fay hattına yakın yerler ile zemin sıvılaşması yaşanan yerlerde kesinlikle yapılaşmaya izin vermeyeceğiz.

resim yükle kemeravm.gif

SON HABERLER