seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Cumhurbaşkanı talimat verdi kırmızı et ucuzlayacak !

Kırmızı et fiyatlarına gelen zamlar sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ramazana kadar ucuz etin vatandaşla buluşması için talimat vermişti.
EKONOMİ - Nisan 8, 2022 9:49 pm A A

Ucuz et için güzel haber dün akşam Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’den geldi. Kirişci, Cumhurbaşkan’nın talimatıyla Ramazan ayı boyunca market ortalamalarının yüzde 15-20 altında, önce Et Süt Kurumu’nun 18 satış mağazasında ve devamında da Tarım Kredi marketlerinin 150’sinde ucuz et satışının başladığını duyurdu. Et ve Süt Kurumu’ndan satılan et fiyatıyla, kasaptaki et fiyatları arasındaki fark vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. İşte CNN Türk muhabiri’nin aktardığı Et ve Süt Kurumu’ndan ucuz et fiyatları…

YARI YARIYA FARK VAR
Kasaplardaki rakamlara bakıldığında dana pirzola 255 TL’ye satılıyor. Et ve Süt Kurumu’nda ise pirzolaya 152 TL ödeme yapılıyor. Dana kıyma da kasapta 160 TL’ye etiketlenirken, Et ve Süt Kurumu’nda bu rakam 83 TL. Yani Et ve Süt Kurumunda sığır kıyma kasaptaki fiyatın yarısına satılıyor. Tavuk ürünlerine bakıldığında tavuk but kasapta 49 TL, Et ve Süt Kurumu’nda 28 TL. Tavuk fileto da 83 TL’ye kasapta, 44 buçuk TL’ye de Et ve Süt Kurumu’nda etiketleniyor. Ve işlenmiş et ürünleri… Orada da sucuk kasapta 150 TL, Et ve Süt Kurumu’nda 95 TL’ye satılıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERDİ
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci “Mevcut stoklarımızda bir problem yok. Et fiyatları konusunda etin kaynağı olan olan yem, bir kilo etin yüzde 70’ini yemin kendisi oluşturur. Süt hayvancılığında da aynıdır bu. 1 kilo süt ile 1.3 kg yem almalı deriz. Türkiye’nin gerek büyükbaş gerek küçükbaş konusunda hiçbir problemi yok.” dedi.

Kirişci “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ramazan boyunca vatandaşlarımız ucuz et yesin diye market ortalamalarının yüzde 15-20 altında, ucuz et satışları bugünden itibaren başlamış durumda. Kurban Bayramı için de aynı şekilde mevcut stoklarımız yeterli. Kurbanla ilgili de üreticilerimizin bu mevcut piyasa şartlarını da dikkate alarak, et fiyatları da üreticimizi memnun eder düzeyde. Buradan hareketle de buraya olan ilgilerini sürdüreceklerini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.


Bu haber 320 kez okundu.
EKONOMİ - 9:49 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.