Kısa süreli yağmur
 • EURO 6.61
 • DOLAR 6.12

DANIŞTAY’DAN CADDE ÜSTÜ PARK KONUSUNDA FLAŞ KARAR

 Danıştay’dan İnegöl ve Bursa’da  cadde üstü otoparklarının yasallığına dönük tartışmalara yeni bir nokta daha koyacak karar çıktı Danıştay 8. Dairesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi aleyhine açılan bir davada Samsun 1. İdare Mahkemesi‘nin davacı lehine verdiği kararı bozdu. Bu karar, Nilüfer orjinli bir kesimce hakkında dava açılan BursaBüyükşehir Belediyesi iştirakiBURBAK yöneticilerini de rahatlattı. Dün BURBAK Genel Müdürü […]
GENEL - Mayıs 26, 2016 8:39 am A A

 Danıştay’dan İnegöl ve Bursa’da  cadde üstü otoparklarının yasallığına dönük tartışmalara yeni bir nokta daha koyacak karar çıktı

Danıştay 8. Dairesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi aleyhine açılan bir davada Samsun 1. İdare Mahkemesi‘nin davacı lehine verdiği kararı bozdu.

Bu karar, Nilüfer orjinli bir kesimce hakkında dava açılan BursaBüyükşehir Belediyesi iştirakiBURBAK yöneticilerini de rahatlattı.

Dün BURBAK Genel Müdürü Kasım Şahin Danıştay 8. Dairesi kararını, Bursa’da şirketleri hakkında devam etmekte olan davaya emsal olarak sunacaklarını söyledi.

Şahin, “Hukukçularımız kararı inceliyor” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi‘nin 2012 yılında onayladığı, “Samsun Büyükşehir Belediyesi Sınırları Dahilinde Kent Merkezinde Cadde Bulvar ve Sokaklar Üzerinde Parkomat Makineleri ile Otopark İşletilmesi Hakkındaki Yönetmelik” geçtiğimiz yıl 1. İdare Mahkemesi’nce iptal edilmişti.

Davayı açan , yönetmelik gereği kendisinden 10 TL otopark ücreti istenen Refah Partili Samsun eski belediye başkanlarından Avukat Vehbi Gül

1. İdare Mahkemesi’nin Gül lehine verdiği karar, Büyükşehir Belediyesi’nce hukuka aykırılık gerekçe gösterilerek temyiz edildi. Danıştay 8. Dairesi de kararı bozmuş oldu.

BURSA VE İNEGÖL’E EMSAL OLACAK MI ?

Artık Samsun örneğinden yola çıkarak, Türkiye‘nin bütün kentlerinde cadde üstlerindeki parkomatların yasallığına da son nokta konulacak.

Kararın Bursa’daki devam eden davaya da emsal teşkil etmesi kaçınılmaz.

 

 

Bu haber 1070 kez okundu.
GENEL - 8:39 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bu müze hep açık!
  Gelişen teknolojiyi yakından takip eden Bursa Büyükşehir Belediyesi müzelerini dijital platforma taşıyor!
 • 02
  Harmancık ekonomisine can suyu
  Kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle 2013 yılında hizmete açtığı Keles Süt Ürünleri Tesisiyle bölge çiftçisine can suyu olan, kaliteli tohum, fide ve fidan dağıtımlarının yanı sıra yüksek verimli hayvan ırklarını üreticiyle buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Harmancık ekonomisine artı değer sağlayacak bir adım daha attı.
 • 03
  Kovalamaca sonucu yakalandılar
  Bursa’da kesinleşmiş hapis kararı bulunan 2 firari kovalamaca sonucu kıskıvrak yakalandı.
 • 04
  Bursa’da 4 belediye 19 işçi alacak
  İŞKUR sitesinde yer alan bilgilere göre Bursa’da 4 belediye 19 işçi istihdamı sağlayacak.
 • 05
  Erhan Demirden taraftarları maça davet etti
  İnegölspor Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Demirden, Pazar günü saat 13.30’da sahasında ağırlayacakları Sarıyer maçına tüm ilçe halkını davet etti.