16° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

DANIŞTAY’DAN CADDE ÜSTÜ PARK KONUSUNDA FLAŞ KARAR

 Danıştay’dan İnegöl ve Bursa’da  cadde üstü otoparklarının yasallığına dönük tartışmalara yeni bir nokta daha koyacak karar çıktı Danıştay 8. Dairesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi aleyhine açılan bir davada Samsun 1. İdare Mahkemesi‘nin davacı lehine verdiği kararı bozdu. Bu karar, Nilüfer orjinli bir kesimce hakkında dava açılan BursaBüyükşehir Belediyesi iştirakiBURBAK yöneticilerini de rahatlattı. Dün BURBAK Genel Müdürü […]
GENEL - Mayıs 26, 2016 8:39 am A A

 Danıştay’dan İnegöl ve Bursa’da  cadde üstü otoparklarının yasallığına dönük tartışmalara yeni bir nokta daha koyacak karar çıktı

Danıştay 8. Dairesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi aleyhine açılan bir davada Samsun 1. İdare Mahkemesi‘nin davacı lehine verdiği kararı bozdu.

Bu karar, Nilüfer orjinli bir kesimce hakkında dava açılan BursaBüyükşehir Belediyesi iştirakiBURBAK yöneticilerini de rahatlattı.

Dün BURBAK Genel Müdürü Kasım Şahin Danıştay 8. Dairesi kararını, Bursa’da şirketleri hakkında devam etmekte olan davaya emsal olarak sunacaklarını söyledi.

Şahin, “Hukukçularımız kararı inceliyor” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi‘nin 2012 yılında onayladığı, “Samsun Büyükşehir Belediyesi Sınırları Dahilinde Kent Merkezinde Cadde Bulvar ve Sokaklar Üzerinde Parkomat Makineleri ile Otopark İşletilmesi Hakkındaki Yönetmelik” geçtiğimiz yıl 1. İdare Mahkemesi’nce iptal edilmişti.

Davayı açan , yönetmelik gereği kendisinden 10 TL otopark ücreti istenen Refah Partili Samsun eski belediye başkanlarından Avukat Vehbi Gül

1. İdare Mahkemesi’nin Gül lehine verdiği karar, Büyükşehir Belediyesi’nce hukuka aykırılık gerekçe gösterilerek temyiz edildi. Danıştay 8. Dairesi de kararı bozmuş oldu.

BURSA VE İNEGÖL’E EMSAL OLACAK MI ?

Artık Samsun örneğinden yola çıkarak, Türkiye‘nin bütün kentlerinde cadde üstlerindeki parkomatların yasallığına da son nokta konulacak.

Kararın Bursa’daki devam eden davaya da emsal teşkil etmesi kaçınılmaz.

 

 


Bu haber 1700 kez okundu.
GENEL - 8:39 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gece depremler peşpeşe geldi !
  Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.
 • 02
  Dengesini kaybedip uçuruma düştü !
  Bursa’da, ailesiyle birlikte gezi amaçlı gittiği şelale yakınlarında dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yuvarlanan D.E. (44), AFAD ve JAK ekiplerince kurulan halatlı istasyon yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan D.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 03
  İnegöl’de korku dolu anlar !
  Mahmudiye Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 04
  İnegöl’de son durum ne ?
  Alınan önlemlere, yapılan çağrılara rağmen, önüne bir türlü geçilemeyen korona virüs hızlı artışını İnegölde de sürdürüyor .
 • 05
  Araç sahiplerine müjdeli haber !
  Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş indirime gidilecek.