17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Davutoğlu; “Cumhurbaşkanı olacak kişi siyasi rekabetin içinde yer almamalı”

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Kim aday olacaksa geçiş sürecinde Cumhurbaşkanı olacağını bilmeli ve sonraki siyasi rekabetin içinde yer almamalı” dedi.
GENEL - Eylül 22, 2022 10:29 pm A A

Davutoğlu, Ak Parti’den ayrılış sürecini anlatarak, “Bizi ihraç sürecine soktular ama biz milletin gönlüne girmişiz, bizi oradan kim ihraç edebilir dedik ve Gelecek Partisi’ni kurduk” ifadelerini kullandı.

“BİZ GEMİLERLE SERVET BİRİKTİRENLER DEĞİL GEMİLERİ YAKANLARIZ”

Davutoğlu, konuşmasının devamında “Biz baskılara boyun eğmeyenleriz. Biz yüzükle çıkılan yolda servet biriktirmeyenleriz. Biz yolsuzluğu her türlü yapanlardan değiliz. Biz gemilerle servet biriktirenler değil gemileri yakanlarız” dedi.

“BU İKTİDAR SİZİN DAVA OLARAK GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEYİ İHLAL ETTİ”

AKP’nin yüksek oy aldığı Sultanbeyli’de mitingi takip eden kalabalığa seslenen Davutoğlu, “İktidara benim girdiğim seçimlerde de en büyük desteği vermiş Sultanbeylili kardeşlerimize sesleniyorum. Bu iktidar, sizin temiz hislerinizi, sizin temiz duygularınızı, dava olarak gördüğünüz her şeyi ihlal etti” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI SEÇİLEN PARTİSİNİ BIRAKMALI
Davutoğlu, “Kim aday olacaksa geçiş sürecinde Cumhurbaşkanı olacağını bilmeli ve sonraki siyasi rekabetin içinde yer almamalı” dedi.

kemeravm.gif

Bu haber 310 kez okundu.
GENEL - 10:29 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kan kaybı devam ediyor !
  Ligde kötü günler geçiren ve kupada çıkış arayan İnegölspor 3 Lig ekiplerinden Ağrıspor’a uzatmalarda yediği golle mağlup olarak kupaya veda etti.
 • 02
  Beşar Esad Suriyelilere Seslendi: Ülkenize Dönün!
  Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmada savaş sebebiyle Suriye’den kaçmak zorunda kalan mültecilere ülkelerini Geri dönmeleri çağrısında bulundu. Türkiye, Suriye’de siyasi çözümü işaret etti. 
 • 03
  Dev indirim bekleniyor !
  Benzin ve mazot fiyatı başta olmak üzere akaryakıt fiyatları üzerinde etkili olan brent petrolde dalgalanma devam ediyor. Petrol resesyon korkuları ile geriledi.
 • 04
  Batırel; “Dolar zulmü sona erecek
  Dolar kuruna dair yaptığı tahminlerle büyük ses getiren ekonomist Necmettin Batırel bu kez, “Dolar zulmü sona erecek: Kapılar açılacak, taşlar yerine oturacak” dedi.
 • 05
  Son yılların en büyük kaçak içki operasyonu !
  Mersin’de yapılan operasyonda son yılların en büyük kaçak içki yakalaması gerçekleştirildi. Operasyonda, toplam 86 bin 245 şişe kaçak içkiye el konuldu.