13° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Demokrat Parti’den Davet

Demokrat partililer 1. Aralıkta Ankara’da temsilciler meclisinde buluşuyor.
GENEL - Kasım 27, 2019 9:53 pm A A

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Demokrat Parti İnegöl ilçe başkanı Murat Balakuş şunları söyledi ” Demokrat partililer 1. Aralıkta Ankara’da temsilciler meclisinde buluşuyor.İnegöl ilçe teşkilatı olarak bizde otobüs tahsis ederek bu demokrasi şölenine katılmak isteyen herkesi programımıza davet ediyoruz,araçlarımız Cumartesi gecesi saat gece 14:00 de parti lokalimizin önünden kalkacaktır”dedi.

Balakuş sözlerine şöyle devam etti “Programın açılımından şöyle bahsetmek istiyorum ; kongrelerin haricinde yılda bir kez Genişletilmiş Temsilciler Meclisi’ni Genel Başkanımızı başkanlığında topluyoruz 1 Aralık’ta DP’nin demokrasi perspektifini ve deklarasyonunu açıklayacağız Türkiye’nin sıkıştığı siyasî alanda iki uçlu bir kriz yaşadığını belirtmek isterim Türkiye, iktidarın milletle kavga ettiği, ana muhalefetin kendiyle kavga ettiği bir kriz yaşıyor. Burada bir çıkış arıyoruz. Bunun da, Türkiye’nin millî birliği ve beraberliğinin, ortak hayalinin merkezinin demokrasi ve adalet olduğu kanaatindeyiz. 1 Aralık’ta demokrasi perspektifini Türkiye ile paylaşacağız. DP’nin sahibi millettir, milletin ruhundan fışkırmış bir fikir hareketidir.
Demokrat Parti’nin bir şemsiye olduğunu dile bir kez daha belirterek Kendi iddiamızın sahibiyiz. Yüzde 50 geniş kitlelere hitap edebilmiş, iktidar olmuş bir siyasî parti olarak daha farklı demokratik düşünceye sahip demokrasinin her türlü rengine kapılarımız sonuna kadar açık. Çünkü Türkiye’nin böyle bir birlikteliğe ihtiyacı var.Türkiye’de mağdur olmamış hiçbir siyasal, toplumsal kesim kalmadığını ifade etmek isterim,Herkesin hukukundan emin olduğunu, nimet, külfet dengesini ortak bir paydada paylaşacağı bir Türkiye hayalimiz var. Bu hayali gerçekleştirebilmek amacıyla 1 Aralık parti kongresi değil, Temsilciler toplantısını yapacağız. Türkiye’nin derinden bir perspektif ve fikri çerçeveye ihtiyacı var.
İki kutuplu siyasetin Türkiye’nin gerçek gündemini perdeler hâle getirdiğine dikkat çekerek Bizim temel tezimiz, Türkiye’yi en geniş ortak paydada buluşturabilecek adımlar atmaktır. Türkiye’de birtakım iyileştirmeler değil köklü değişiklere ihtiyacı vardır. Türkiye çok sistematik bir çöküşle karşı karşıyadır. Bizim amacımız üçüncü yolu açmaktır. Uçlara kaymış siyaseti, makul çoğunluğun sesi olacak, onların öncelikleriyle beraber yeniden şekillendirilmesi gerekiyor.Yeniden Demokrasiye geçme adımı olarak düzenlediğimiz bu buluşmaya tüm demokratları ve vatandaşlarımızı bekliyoruz”dedi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2160 kez okundu.
GENEL - 9:53 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ALTIN YÜKSELİR Mİ?
  Altın fiyatlarında dalgalı seyir devam ediyor. Dolar kuru ve Merkez Bankası’nın faiz kararını takip eden piyasalar düşüş izlenimi veriyor. Tunç Şatıroğlu, altın ve gümüş analizlerini paylaştı.
 • 02
  Kahreden haber şehidimiz var !
  MSB, Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine düzenlenen roketli saldırıda bir askerin şehit olduğunu açıkladı.
 • 03
  Hastane’den acı haber geldi !
  İnegöl’de apartmanın 5’inci katındaki balkondan düşen Suriye uyruklu 5 yaşındaki çocuk, 7 saat sonra hayatını kaybetti.
 • 04
  Haydi İnegöl minik Eda’ya hayat ol !
  Mübarek Ramazan ayında Eda’ya destek olalım İnegöl ilçesinde SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için yardım kampanyası sürüyor. Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Ben kızımı birçok defa kucağımda ölü olarak buldum. Eda’nın solunumu, kalbi durduğunda ne yapacağımı şaşırıyordum. Kendimi çaresiz hissettiğim zamanlar oldu. Kızımın ağabeyi ile oyunlar oynadığı günleri görmek istiyorum” dedi.
 • 05
  İnegöl Polisi’nden şok uygulama !
  İnegöl’de sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uygulama yapan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve ehliyetsiz araç kullanan sürücülere toplam 61 bin 400 TL cezai işlem uyguladılar.