17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

Depremden etkilenen okula zarar geldi

Geçtiğimiz hafta yaşanan depremden dolayı zarar gören Sarıpınar Mahallesi İlkokulu’ndaki okuyan öğrenciler Hocaköy İlkokul’unda eğitim görüyor.
GENEL - Ekim 3, 2019 2:16 pm A A

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sarıpınar Mahallesi Muhtarı Münür muyan; “Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen 5,8’lik depremin ardından tüm Marmara’da hasar tespit çalışması yapıldı.
Bu kapsamda hasar tespiti için İnegöl’deki tüm okullar incelendi. Detaylı teknik inceleme yapılan okullardan 7’si hasarlı bulundu ve çalışmalar başlatıldı. Bu okullardan biri kapatıldı. Kapatılan okul Sarıpınar Mahallesinde bulunan Sarıpınar İlköğretim Okulu’nda çalışmalar sürüyor.
Okulun öğrencileri geçici olarak Hocaköy İlköğretim okuluna taşımalı olarak eğitimlerine devam ediyor. Sarıpınar İlköğretim Okulu’nun yan tarafında bulunan Anaokulu olarak kullanılan fakat öğrenci olmadığı için boş duran bina için çalışmalar sürüyor. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Anaokulunu incelemek üzere müfettişler mahallemize gelecek. Çalışmaları bu şekilde gerçekleştireceğiz.” Dedi.


Bu haber 1750 kez okundu.
GENEL - 2:16 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ