17° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Derin Siyaset …

İnegöl ortalamaların üzerinde yağan karın etkilerini ve geride bıraktıklarını tartışmaya devam ediyor. İlk kar yağışıyla birlikte başlayan eleştiriler, sibirya üzerinden gelen ikinci hava akımıyla orantılı olarak daha sertleşti diyebiliriz. Bir taraf Büyükşehir belediyesinin üzerine düşeni yapmadığını iddia ederken diğer tarafsa İnegöl Belediyesi ve Alinur Aktaş’ı eleştirilerin hedefi haline getirdi. Peki tüm bu olup bitenlerden Büyükşehir […]
YAZARLAR - Ocak 14, 2015 9:06 am A A

İnegöl ortalamaların üzerinde yağan karın etkilerini ve geride bıraktıklarını tartışmaya devam ediyor. İlk kar yağışıyla birlikte başlayan eleştiriler, sibirya üzerinden gelen ikinci hava akımıyla orantılı olarak daha sertleşti diyebiliriz.
Bir taraf Büyükşehir belediyesinin üzerine düşeni yapmadığını iddia ederken diğer tarafsa İnegöl Belediyesi ve Alinur Aktaş’ı eleştirilerin hedefi haline getirdi. Peki tüm bu olup bitenlerden Büyükşehir mi sorumlu, yoksa hata Alinur Aktaş idaresindeki İnegöl Belediyesinin mi? Sizleri bu sorunun cevabını daha sağlıklı bir şekilde vermek için yaklaşık 1 sene önceye, yani yerel seçimlerin hemen arifesine götürmek istiyorum. Geçen yıl tam bu zamanlarda herkes nefesini tutmuş İnegöl’de yani başkan adayı kim olacak diye merak içindeydi. Numan Kurtulmuş’a yakınlığı ile bilinen Hasan Aydın mı yoksa Bülent Arınç’ın prensi Alinur Aktaş mı yeni başkan adayı olacaktı. Tamda bugünlerde Bursa’da buna benzer bir yarışa sahne oluyordu, Faruk Çelik destek’li eski başkan Recep Altepe ile o dönem Bursa il başkanı olan ve kısmen Arınç destekli Sedat Yalçın’da Büyükşehir başkan adaylığı için yarışıyorlardı. İşte o günlerde Bülent Temelli başkanlığındaki ilçe teşkilatı üstü örtülü de olsa Sedat Yalçın’ı destekliyor ve ters köşeye yatıyordu. Artık tüm bu olup bitenlerden Büyükşehir’in İnegöl’e 1 senedir tabela ve kaldırım taşı boyama çalışması dışında çivi çakmadığını daha iyi anlayabiliriz. İnegöl’e karşı yeterince özenli davranmayan Recep Altepe böylelikle Alinur Aktaş’ı İnegöl kamuoyunun önüne atarak halkla karşı karşıya mı getirmek istiyor bilinmez.
Şimdi İnegöl’de bizler öfkeli bir şekilde Altepe’ye bilenirken madalyonun diğer yüzünü de dikkatlerden kaçırmamalıyız. Başkanlar arasındaki bu gizli çekişme İnegöllü hemşerilerimizin umurunda bile değil. Gerek Altepe gerekse Aktaş İnegöl’den oy anlamında en üst seviyede destek almışlardır.İnegöl halkı bunun karşılığını da sonuna kadar beklemektedir.Özellikle Altepe’nin İnegöl’ü çok fazla ihmal ettiğini ve halkın bunu zamanı geldiğinde unutmayacağını hatırlatalım.
SAYGILARIMLA…


Bu haber 2160 kez okundu.
YAZARLAR - 9:06 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gece depremler peşpeşe geldi !
  Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.
 • 02
  Dengesini kaybedip uçuruma düştü !
  Bursa’da, ailesiyle birlikte gezi amaçlı gittiği şelale yakınlarında dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yuvarlanan D.E. (44), AFAD ve JAK ekiplerince kurulan halatlı istasyon yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan D.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 03
  İnegöl’de korku dolu anlar !
  Mahmudiye Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 04
  İnegöl’de son durum ne ?
  Alınan önlemlere, yapılan çağrılara rağmen, önüne bir türlü geçilemeyen korona virüs hızlı artışını İnegölde de sürdürüyor .
 • 05
  Araç sahiplerine müjdeli haber !
  Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş indirime gidilecek.