17° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Dikkat cezası var !

Pazar yerleri, marketler, AVM’ler, toplu ulaşım araçları, taksiler, kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı alınan yeni kararla 25 ilde zorunlu hale geldi.
GENEL - Mayıs 20, 2020 1:29 pm A A

Türkiye genelinde şu ana kadar Hıfzısıhha Kurulları tarafından, 10’u büyükşehir olmak üzere 25 kentte maskesiz dolaşmak yasaklandı.

Aralarında Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya ve Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bolu, Bartın, Burdur, Düzce, Isparta, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Siirt ve Uşak ‘ın bulunduğu toplam 25 ilde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Bununla birlikte aralarında  İzmir, Gaziantep, Giresun, Karaman, Kayseri, Ordu, Trabzon, Tunceli, Van, Kırıkkale ve Manisa’nın bulunduğu 11 ilde kısmen maske takma zorunluluğu devam ediyor.

Ekipler tarafından maske zorunluğu olan yerlerde denetimlerin arttırıldı. Maske kullanımı konusunda uyarıları dikkate almayan vatandaşlara ise para cezası kesiliyor.


Bu haber 1650 kez okundu.
GENEL - 1:29 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gece depremler peşpeşe geldi !
  Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.
 • 02
  Dengesini kaybedip uçuruma düştü !
  Bursa’da, ailesiyle birlikte gezi amaçlı gittiği şelale yakınlarında dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yuvarlanan D.E. (44), AFAD ve JAK ekiplerince kurulan halatlı istasyon yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan D.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 03
  İnegöl’de korku dolu anlar !
  Mahmudiye Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 04
  İnegöl’de son durum ne ?
  Alınan önlemlere, yapılan çağrılara rağmen, önüne bir türlü geçilemeyen korona virüs hızlı artışını İnegölde de sürdürüyor .
 • 05
  Araç sahiplerine müjdeli haber !
  Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş indirime gidilecek.