Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

“Diriliş Ve Direnişin Kalesi Aile”

İnegöl Belediyesi’nin AHİD işbirliği ile gerçekleştirdiği “Diriliş ve Direniş Kalemiz Aile” konulu seminere konuşmacı olarak katılan Edebiyatçı-Yazar Hayati İnanç, “Son kale aile. Bunu da ortadan kaldırmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ama ben bu millete güveniyorum” dedi.
GENEL - Aralık 3, 2019 11:58 am A A

İnegöl Belediyesi’nin Aile Hayatını İyileştirme Derneği (AHİD) işbirliği ile düzenlediği “Evlilik Okulu” programları geçtiğimiz hafta son buldu. Ekim ayından bu yana süren seminerlerin açılışı, Edebiyatçı-Yazar Hayati İnanç’ın katılımıyla gerçekleştirilmişti. Açılış programına vatandaşların ilgisi yoğun olmuş ve çok sayıda vatandaş salonda yer kalmadığı için programı izleyememişti. Bunun üzerine evlilik okulunun finalinin ardından dün akşam Hayati İnanç yeniden İnegöl’de misafir edildi.

Bu kez program Belediye Spor Salonunda gerçekleştirildi. Pazartesi akşamı 20.00’da başlayan “Diriliş ve Direniş Kalemiz Aile” konulu seminere, çok sayıda vatandaş katıldı. Salon tamamen dolarken, Hayati İnanç da bu kalabalığa aile konusunda önemli bilgi ve mesajlar verdi. Yüzlerce vatandaş Hayati İnanç’ın seminerini takip etmek için salona akın ederken, Belediye Başkanı Alper Taban ile bazı meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri de programı izledi.

AİLE KALEMİZ ÇATIRDIYOR
Programın açılış konuşmasını Aile Hayatı İyileştirme Derneği (AHİD) Başkanı Naci Köseoğlu yaptı. Köseoğlu, “Konferansın ismini direniş ve dirilişin kalesi aile olarak belirledik. Çünkü hakikaten ailemizi korumak için direniyoruz. Evlerimiz işgal altında. İnternetin, ahlaksız evlenme programlarının, gençliğimizi ifşa eden sosyal medya ve dışarıdaki birçok zararlı basın tarafından işgal altında. Evlerimizi kurtarmak için hepimiz bir direniş göstermek zorundayız. Artık Müslüman ailelerde kendi çocuklarımızı koruma mücadelesi veriyoruz. Dolayısıyla aile konusunda gündemde tutmak için sürekli bu konferansları, seminerleri, bu yıl 3’üncüsünü yaptığımız evlilik okulunu sürdürmeliyiz. Ailemize gereken önemi vermek zorundayız. Yoksa aile kalemiz çatırdıyor” dedi.

AİLEYİ YIKMADAN TÜRK’E BİR ŞEY YAPAMAZLAR
Köseoğlu’nun ardından Hayati İnanç sahneye çıkarak 1 buçuk saatlik seminerini gerçekleştirdi. Salondaki vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasını zaman zaman hikayeler ve şiirlerle süsleyen İnanç, 2 asır önce batılı toplumların Türk aile yapısını bozmak için girişimlere başladığını dile getirdi. İnanç, “Bundan tam 199 yıl önce, 1820 senesinde Sultan 2. Mahmud tahtta iken İstanbul’da Fatih Camisinin altında bulunan Fener Patrikanesinin başındaki Patrik Gregorios, Rus Çarına bir mektup yazdı. Mektupta dedi ki; ‘Bunları tanıyamadığınız için nasıl yeneceğinizi bilmiyorsunuz.’ Bunlar dediği biziz, Türkler. ‘Bunlar acayip insanlardır, 3 noktadan bunlarla uğraşmanız lazım’ dedi. ‘Mermi yakmanıza gerek yok. Öldürüyorsunuz yine geliyorlar. Öldürdükleriniz zaten şerefle ölüyor. Bunları silahla korkutamazsınız. Ve aile yapıları çok sağlamdır, aileyi yıkmadan Türk’e asla bir şey yapamazsınız. Bunu başarın’ dedi ve harekete geçti karşı taraf” dedi.

BEN BU MİLLETE GÜVENİYORUM
Son kalenin aile olduğuna vurgu yapan İnanç, “Son 2 asırdır neler olduğunu da herkes görüyor. Ayan beyan ortada. Son kale aile. Bunu da ortadan kaldırmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ama ben bu millete güveniyorum şahsen. Bir sendeleme, tökezleme oluyor ama her şey aslına rücu eder. İnşallah çok ağır bir tokat yemeden, gazaba uğramadan, rahmetiyle terbiye olarak bunu atlatırız” diye konuştu.

AİLEMİZİ KAYBETMEMEMİZ LAZIM
Seminer sonunda Belediye Başkanı Alper Taban da sahneye davet edildi. Burada kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Taban, “Kıymetli hocamıza ve burada sunmuş olduğu tüm anlatımlarına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Hayati İnanç hocamızı daha önce de şehrimize getirmiştik. Çok ciddi bir mahcubiyet yaşadık. Beraberinde bunu telafi etmek adına yeniden tekrarını yapalım istedik. Bugün de burayı doldurdunuz. Aile gerçekten diriliş ve direnişteki son kalemiz. Ailemizi kaybetmememiz lazım. Bunun için de bu işin derinliklerine inmemiz lazım. Hocamıza da bizleri kırmayıp ikinci kez geldiği için teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu. Konuşma sonrası Taban, Hayati İnanç’a İnegöl’ü simgeleyen bir çini hediye etti.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1290 kez okundu.
GENEL - 11:58 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kantin bilmecesi bitmedi gitti !
  İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisinde bulunan kantin, fiyat anlaşmazlığı nedeniyle mevcut işletmeci tarafından kapatılmıştı. Yeniden ihale edilen kantinin yakın zamanda açılacağı öğrenildi.
 • 02
  Ramazan ayında tam kapanma olacak mı ?
  Hükümetin artan COVID-19 vakalarının ardından aldığı kararların sonuçları yakından izleniyor. Edinilen bilgiye göre, alınan kararların olumlu sonuçları görülse de beklenenden daha yavaş olduğu belirtiliyor.
 • 03
  Çocuklar gelenekleri resmetti !
  Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 17. Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek, “Dünya’yı Görüyorum-Dünya Milletlerinin Gelenekleri” temalı Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’na Bursa’dan katılacak 10 eser belirlendi.
 • 04
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 05
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.