17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
casino siteleri
ResimLink - Resim Yükle

Dolar Euro ve Altın’da Sert Düşüş Başladı

Döviz ve altın büyük zirve seviyeleri gördükten sonra az önce ciddi bir düşüş yaşadı. Haftanın son işlem günüde düşüşler başladı.
EKONOMİ - Mayıs 27, 2022 5:48 pm A A
21 Aralık 2022 tarihinde rekor seviyeyi gören döviz ve altında kur korumalı mevduat kararıyla ciddi anlamda bir düşüş yaşanmış ve piyasalar bir nebze olsun rahatlamıştı. Belli bir süre sabit giden altın ve dolar özellikle son bir aydır önüne geçilemeyecek bir şekilde yükselmeye başladı. Eski seviyelere doğru yükselmeye başlayan altın, dolar ve Euro bugün 21 Aralıktan sonraki en yüksek seviyelerini görmüştü.

Dolar 16,5 Sınırına Doğru Gidiyordu

Dolar baş döndüren bir yükselişle hız kazanmaya başlamıştı. Gün içerisinde 16,40’ı gören dolar saat 3’ten sonra gerilemeye başladı. 17.25’te en düşük seviyesi olan 16,23’ü gördü.

Altın 1.000 TL’ye Dayanmıştı

Gram altın fiyatları son bir ayda ciddi bir atılım yaparak her gün kritik bir seviyeyi geride bırakıyordu. Son olarak bugün 21 Aralıktan sonraki en yüksek seviyesi olan 982 TL civarlarına kadar çıkmıştı. Ancak öğleden sonra piyasalarda yaşanan gelişmeler sonrası 17.33’te gün içindeki en düşük seviyesi olan 968 liraya kadar geriledi. Gerilemenin devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

Euro’da da Durum AynıEuro’da tıpkı dolar ve altında olduğu gibi piyasalardaki hareketlilik sonucu ciddi bir düşüş yaşadı. 17,50 seviyesini rahat geçen Euro 17 lira 63 kuruşa kadar yükseldi. Ancak son verilere bakıldığında Euro 20 kuruş birden düşerek 17.30’da 17 lira 43 kuruşa kadar geriledi.

kemeravm.gif

Bu haber 660 kez okundu.
EKONOMİ - 5:48 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  10 Terörist etkisiz hale getirildi !
  Milli Savunma Bakanlığı Suriye’nin kuzeyinde icra edilen operasyon kapsamında 10 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 02
  İnegölspor’da flaş gelişme !
  İnegölspor Yönetim Kurulu son günlerde yaşanan olaylarla ilgili önemli kararlara imza attı.
 • 03
  “Enerjimizi doğadan alıp, Bursa için harcıyoruz”
  Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, yeşil kimliğinden uzaklaşan şehrin yeniden ‘Yeşil Bursa’ olarak anılması amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı noktasında da önemli bir mesafe kat etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Enerjimizi doğadan alıp, Bursa için harcıyoruz” dedi.
 • 04
  4 Gün ücretsiz otobüs kalkacak !
  İnegöl Belediyesi, bu yıl İznik’te yapılacak 4. Dünya Göçebe Oyunları için 4 gün boyunca İnegöl’den ücretsiz araç kaldıracak. Her gün 15.00’da İnegöl’den İznik’e gidecek araçlar, 22.00’da geri dönecek.
 • 05
  Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Teröre karşı ortak tavır takınmak zorundayız’
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal’ı ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.