İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

22 Şubat 22:11 İnegöl’de sürpriz istifa !

resim yükle resim yükle

Dolar uçacak dedi !

Giriş : 23.01.2023 18:59 - Güncellenme : 23.01.2023 19:03

Dolar kuru tahminleriyle bilinen ünlü ekonomist Selçuk Geçer’den seçim öncesi dikkat çeken uyarı geldi. Dolar, ev ve araba fiyatlarıyla ilgili yorum yapan Geçer, yatırımcıyı uyardı.

Dolar kuruna yönelik dikkat çeken tahmin ve yorumlarda bulunan ünlü ekonomist Selçuk Geçer’den, dolar, konut ve araba fiyatları konusunda yorum geldi.

Hükümetin ekonomi politikalarına eleştiri getiren Selçuk Geçer, dolar kurunda yaşanan yükselişin devam edeceğini açıkladı. Geçer, ”İhracatımız her geçen gün bir daha daralmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönem dış ticaret açığının artacağını dolaysıyla dolara olan ihtiyacın her geçen gün daha da artacağını, dolar kıtlığı oluşacağını ve dolarda büyük bir kırılma ile karşı karşıya olduğunu bize gösteriyor” dedi.

Milli Gazetede yer alan haberde ; yaşanan durum karşısında dolar kurunun fırlayacağını belirten Selçuk Geçer, “Kıtlaşan dolar hem piyasada hem ekranda sert bir şekilde gitmesine neden olacak. Kurun yukarı doğru fırlaması enflasyonun yükselmesine ve işsizlik furyasını beraberinde getirecek. İnsanlar fakirleşirken bankacılık sektörü karını katlamaya başladı. En çok vatandaş kaybedecek. Türkiye’deki yoksulluk sınırı asgari ücretin 4 katı.” ifadelerini kullandı.

Selçuk Geçer dolarda yüzde 100 hareketin gelebileceğini söyleyerek, “Bu dış ticaret açığı ile bu kısa vadeli borçlarla dolar kıtlığıyla önümüzdeki çok agresif hareketleri görebiliriz. Yükselmelerden bahsetmiyorum. Net bir kırılma ile karşılaşabilir. yüzde 100’lük bir hareket gelebilir. Bu kaçınılmaz” dedi.

Hükümetin araçlardaki fiyat yükselişinin önüne geçmek için getirdiği 6+6 kuralı sonrası açıklamalarda bulunan Geçer, küresel çapta yaşanan üretim sorunlarının da hesaba katılması gerektiğini söyledi.

Hükümetin açıkladığı TOKİ projesinin de seçime dönük bir adım olduğunu belirten Geçer, konutta yaşanacak talep azlığı nedeniyle fiyatlarda gerileme görülebileceğini belirterek, ‘Araba uçacak, konut çakılacak’ uyarısı yaptı.

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER