24° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

E-Ticaret Atağı Başladı

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS), Elektronik Ticaret Bilgi Platformu ve güven damgasının Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirildiğini belirterek bu uygulamalarla KOBİ ve küçük işletmelerin önünün açılacağını belirtti.
EKONOMİ - Haziran 25, 2020 2:28 pm A A

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen yeni hizmetlerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

BÜYÜK FIRSATLAR SAĞLIYOR
Başkan Yavuz Uğurdağ, “Ticari faaliyetlerin durma noktasına geldiği Koronavirüs salgını sürecinde e-ticaretin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Bu noktada etkin çalışmalar gerçekleştiren Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan, Türkiye ekonomisi için son derece stratejik bir alan olan e-ticaret sektörüyle ilgili hayata geçirilen iki çalışmayı kamuoyu ile paylaştı. Bunlardan biri Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, diğeri ise girişimci ve tüketicilere rehber niteliğinde geliştirilen ‘e-Ticaret Bilgi Platformu’ oldu. Hayata geçirilen bu e-ticaret uygulamaları, KOBİ’lerin, üretici birliklerinin, esnafların ve dış ticaret alanında tecrübesiz olan firmaların dünya ile buluşmaları, ürünlerini sergilemeleri ve ticaretlerini geliştirebilmeleri için büyük avantaj sağlıyor. Firmalarımızın e-ticarete yönelmeleri hem kendileri hem de şehrimiz adına büyük kazanımlara yol açacaktır. ETBİS ve Elektronik Ticaret Bilgi Platformu’nda yer alan pek çok bilgi ve kaynağa ‘eticaret.gov.tr’ adresinden ulaşılabilmektedir” dedi.

E-TİCARET AKADEMİSİNDE ONLİNE VE ÜCRETSİZ EĞİTİM İMKANI
Sitede yer alan özelliklerden bir tanesinin de “Kayıtlı Site Sorgulama” seçeneği olduğunu belirten Uğurdağ, “Burası özellikle tüketicilerimizin alışveriş yapmak üzere olduğu e-ticaret sitesiyle ilgili sorgulama yapabilecekleri bir alandır. Tüketicilerimiz, e-ticaret sitesi ETBİS’e üye midir, güven damgası var mıdır, tek tıkla e-ticaret sitesine ilişkin tanıtım ve reklamlara ve iletişim kanallarına ETBİS üzerinden ulaşabilecekler. Bunların ötesinde, e-ticaret bilgi kaynağı olarak tasarlanan platformda bir e-Ticaret Akademisi yer alıyor. Bu akademi üzerinden işletmelere ve tüketicilere online ve ücretsiz olarak e-ticaret ve e-ihracat eğitimleri verilmekte. Burada e-ticaret sitesi kurulumundan e-ihracat yapılmasına kadar pek çok konuyu içeren 33 eğitim videosu ile 74 eğitim dokümanı ‘e-Ticaret Akademisi’nde hizmetine sunuldu. Başta Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan olmak üzere uygulamaların hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm üyelerimizi, KOBİ’lerimizi, esnaf ve tacirlerimizi ücretsiz olacak bu platformdan faydalanmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.


Bu haber 1250 kez okundu.
EKONOMİ - 2:28 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Hareketli gece
  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik çalışma yapıldı.
 • 02
  İç İşleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama !
  İçişleri Bakanlığı: “26 Eylül 2020 tarihi itibarıyla yurt ve pansiyonlarda 2 bin 157 kişi izolasyon altında tutuluyor.
 • 03
  Milletimizin yanında olduk !
  Bakan Albayrak: Milletimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz dedi.
 • 04
  Koronavirüste son dakika
  Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verileri paylaşıldı.
 • 05
  Koronavirüs aşısında bir iyi haber daha !
  ABD merkezli Johnson&Johnson (J&J), ürettiği yeni tip koronavirüs (covid-19) aşısının, klinik deneylerde virüse karşı güçlü bağışıklık oluşturduğunun gözlendiğini bildirdi.