18° Açık
 • EURO
 • DOLAR

“Eğitime önem veriyoruz”

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Aksakallı, Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde 2014 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri sertifikalı eğitim seminerlerini, 2015 yılında da arttırarak devam edeceklerini söyledi. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Aksakallı, makamında gerçekleştirdiği açıklamasında 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan sertifikalı eğitim seminerleri ile ilgili bilgiler verdi. Aksakallı, seminerlerin tamamen ücretsiz olduğunu önemle […]
Eğitim - Aralık 31, 2014 2:25 pm A A

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Aksakallı, Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde 2014 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri sertifikalı eğitim seminerlerini, 2015 yılında da arttırarak devam edeceklerini söyledi.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Aksakallı, makamında gerçekleştirdiği açıklamasında 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan sertifikalı eğitim seminerleri ile ilgili bilgiler verdi. Aksakallı, seminerlerin tamamen ücretsiz olduğunu önemle vurguladı.

ÇİFTÇİYE BUDAMA, HAYVANCIYA SÜRÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Aksakallı, “2014 yılı içerisinde çiftçilerimize yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz eğitim programlarını 2015 yılında da artırarak devam edeceğiz. Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde özellikle meyveciliğin yoğun olduğu mahallelerde budama eğitimleri, hayvancılığın yoğun olduğu mahallelerde de sürü yönetim eğitimleri yapacağız. Bu eğitimleri geçtiğimiz senelerde de yapıyorduk fakat bu yıl tüm çiftçilerimizin ve hayvan üreticilerimizin bu konulardan faydalanabilmelerini istiyoruz. Toprak tahlili ile ilgili de bir eğitimimiz olacak. Bu toprak tahlilinde çiftçimiz tarlasından toprağını ne şekilde alarak ne şekilde laboratuara göndereceği hususunda olacak. Bu eğitimlerimize 2015 yılında hız vereceğiz” dedi.

EĞİTİMLER UZMAN EKİPLER TARAFINDAN VERİLECEK

Eğitimleri tek tek köyleri gezerek, köylünün ayağına giderek gerçekleştireceklerini belirten Turan Aksakallı, “Tabi eğitim verilmeden önce köylerde muhtarlarla diyaloga girilerek eğitim yerleri, saati ve günü tayin edilecek. Daha sonra köylere gidilip burada çiftçiye ve üreticiye bu eğitimler verilecek. Ayrıca eğitimlerimiz; İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze bağlı eğitici ve öğretici sertifikasına sahip Ziraat Mühendisi arkadaşlarımız ya da veteriner hekim arkadaşlarımızdan oluşan uzman ekipler tarafından verilecektir” şeklinde konuştu.


Bu haber 1280 kez okundu.
Eğitim - 2:25 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Büyük zam yolda !
  Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 28 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 25 kuruş zam gelmesi bekleniyor.
 • 02
  Fiyatlar düşürülmeli !
  Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında ücretlerin bir önceki yıla göre yüzde 20’den fazla artış gösterdiğini belirtti.
 • 03
  Deprem haberleri peşpeşe geldi !
  Muş’un Korkut ilçesinde 4,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Malatya’da meydana gelen bir diğer depremin büyüklüğü ise 4,1.
 • 04
  Acı haber şehidimiz var !
  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Pençe Kaplan Harekatı bölgesinde şehit düşen uzman çavuş Gökhan Kılınç’ın şehadet haberi memleketi Mersin’de ailesine ulaştı.
 • 05
  Meteroloji’den flaş uyarı !
  Hafta sonu için tatil planı yapanlar dikkat . Meteroloji’den kritik uyarı geldi.