Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Ekmeğe yapılan zam iptal edildi !

Ankara’dan ekmeğe yapılan zammın iptal edildiği bilgisi geldi.
EKONOMİ - Mart 5, 2021 6:41 pm A A

Ankara Valiliği, ekmek zammını iptal etti.

Ankara’dan geçtiğimiz gün tepki çeken bir karar gelmiş ve ekmek fiyatı 1.75 TL’ye çıkarılmıştı. 25 kuruşluk ekmek zammına tepkiler gelirken Valilik, bir görüşme yapılacağını ve zam kararının geri çekilmesi için öneride bulunacaklarını duyurmuştuı.

Ankara Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında, 25 kuruşluk ekmek zammının iptal edildiğine yer verildi.

NE KADAR ZAM GELMİŞTİ?

Ankara Fırıncılar Odası Genel Başkanı Gürsel Alnıaçık geçen gün “Son 3 ay içinde yüzde 45 civarında una, yüzde 90 civarında da mayaya zam geldi. İşçiliğe de yaklaşık yüzde 20 zam oldu. Bu şartlar altında fırıncılarımız para kazanmayı bırakın, zarar ediyordu. Fırıncılarımızın daha fazla zarar etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapıldı. Bu zamla bile fırıncılarımız kar edecek seviyede değil ancak bir nefes alabilecekler. Yapılan zamla Ankara’da 1,5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatı bugün itibarıyla 1,75 liraya yükseldi. Diğer bütün ekmek çeşitlerine de aynı oranda zam geldi.” demişti.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2590 kez okundu.
EKONOMİ - 6:41 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Müzelerimiz örnek olmaya devam ediyor !
  Balıkesir Gömeç ilçesine ve Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Kent Müzesi kazandırmak isteyen Gömeç Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Belediyesi, İnegöl Kent Müzesi ile Mobilya Müzesini örnek alıyor. İki belediyeden gelen heyetler, müzelerde inceleme yaparak bilgi aldı.
 • 02
  BANKALAR MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ !
  Koronavirüs vaka sayılarının 50 binin üzerine çıkmasıyla özel sektör de kendine göre tedbirler almaya başladı. İlk adımı atan bankalar, mesai saatlerini değiştirdi. İşte bankaların güncel çalışma saatler.
 • 03
  10 kat arttı !
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da il sağlık yöneticileriyle salgın sürecini değerlendirdiklerini vurgulayarak, Mart başına göre vaka sayılarında 10 kat artış gördüklerini duyurdu.
 • 04
  İş arayanlara müjdeli haber !
  Dünya e-Ticaret’inin devi Amazon, Türkiye’deki operasyonunu genişletme kararı aldı. Şirket, Gebze’de operasyon merkezi kurulması için Ceva Logistics ile anlaşmaya vardı.
 • 05
  Türk Polisi huzur ve güven demektir !
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Kaymakam Eren Arslan ile birlikte polis noktalarını ziyaret ederek Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla görev başındaki polis memurlarının polis haftasını kutladı.