Açık
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Ekranda şov yapıp deprem bağış paralarını yollamadılar!

‘Türkiye Tek Yürek’ adıyla tüm televizyonların ortak yayınında 115 milyar TL bağış yapıldı. Bu bağışların 90 milyar TL’si Merkez Bankası bayta olmak üzere kamu kuruluşlarından gelmişti. Ancak 115 milyar liralık bağış vaadinden sadece sadece 74 milyar lirası AFAD ve Kızılay hesaplarına yatırılırken, 41 milyar liralık bağış sözü tutulmadı. Aynı şey Halk TV’de CHP’nin başlattığı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına 330 milyon lira bağış sözü verildi sadece 237 milyon lirası hesaplara yatırıldı.
3. Sayfa - Giriş : 18.03.2023 11:25 - Güncellenme : 18.03.2023 11:25 A A

Kahramanmaraş merkezli depremler 11 şehirde büyük yıkıma ve 50 binden fazla insanın ölümüne neden oldu. Depremin 6. günü tüm televizyonların ortak yayınında ‘Türkiye Tek Yürek’ adıyla düzenlenen yardım kampanyasında 115 milyar lira bağış vaat edildi. CHP’li belediyeler öncülüğünde başlatılan “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasında da 330 milyon lira bağış sözü verildi. Ancak bağışların dikkate değer bir bölümü ödenmedi. 

41 milyar lira halen yatırılmadı…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yapılan Türkiye Tek Yürek canlı yayın gecesinde taahhüt edilen 115 milyar 146 milyon 528 bin liranın, 74 milyar 118 milyon 164 bin lirasının yatırıldığını söyledi. Bunun üzerine yaklaşık 41 milyar liralık kısmın neden yatırılmadığına ilişkin bir bilgi verilmedi.

Kamu bile taahhüt ettiği parayı yatırmamış

İYİ Partili Erhan Usta sosyal medya hesabı üzerinden “Türkiye tek yürek kampanyasında 115 milyar TL yardım toplanmıştı ancak sadece 74 milyar TL hesaplara yatmış. Kalan 41 milyar TL nerede? Zaten 90 milyarı kamudan geliyordu. Kamu bile taahhüt ettiği parayı yatırmamış! Gece reklamı yapılanlardan hangileri ödeme yapmadı açıklayın” dedi.

Milletten kahvaltılık isteniyorsa…

Demokrat Partili Cemal Enginyurt ise “Türkiye tek yürek diyerek 120 milyar toplandı dediniz. 5’li çetenin ‘Memedi’ hayırsever ilan ettiniz. Şimdi soruyorum, topladığınız paraların ne kadarı ödendi? Toplanan paraları nerelere kullanıyorsunuz? Zira Soylu kahvaltılık gönderin diyor da. Haydi şeffaf olun açıklayın” diye konuştu.

Bir Kira bir Yuva için 93 milyon lira yatırılmadı

CHP’li belediyeler öncülüğünde Halk TV canlı yayınında düzenlenen ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına da 330 milyon liralık bağış sözü geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından çadır ve konteyner olarak 90 milyon 265 bin lira, Umut Hareketi’nin 38 milyon lira, Bir Kura ve Bir Yuva için 109 milyon lira yatırıldığını duyurdu. 93 milyon liralık söz ise halen tutulmadı.

resim yükle kemeravm.gif

Bu haber 460 kez okundu.
3. Sayfa - 11:25 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Emekliye zam düzenlemesi Meclis’te!
  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasını da içeren kanun teklifinin meclise sunulduğunu duyurarak söz konusu yeni zammın 7 bin 500 lira üzeri alanlara uygulanmayacağını söyledi.
 • 02
  AK Parti Bursa’da kimler aday adayı oldu ?
  28. Dönem Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için AK Parti Bursa Milletvekili aday adaylığı başvurusu yapanların tam listesi belli oldu.
 • 03
  İnegölspor çıkış arıyor !
  Geçtiğimiz haftayı deplasmanda aldığı tarihi farkla mağlup kapatan İnegölspor yarın kendi sahasında ağırlayacağı Somaspor’u yenerek yeni bir seri yakalamak istiyor.
 • 04
  İnegöl Belediyesi 3 Takımla Teknofest Finallerinde
  Baykoca Proje Takımlarının geliştirdiği projelerle düzenli olarak son 3 yıldır Teknofest’e katılan İnegöl Belediyesi, Teknofest 2023 için de iddialı. Geçtiğimiz 2 yılda alanlarda derece elde eden Baykoca Proje Takımlarının geliştirdiği 3 proje, 2023 yılında yapılacak Teknofest için finale kaldı.
 • 05
  Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katıldı
  AK Parti’den Genel Başkanlığı düzeyinde Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’ne yapılan bugünkü ziyaretten olumlu sonuç çıktı. Yeniden Refah, son görüşmenin ardından Cumhur İttifakı’na resmen katıldı.
resim yükle
resim yükle