17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

Ekranlarda Gördüklerinize İnanmayın

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Senin gördüğün piyasa yok, kanma!” başlıklı bir video paylaştı. Yaptığı paylaşımda açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığını belirten Memiş, “Amerika’da enflasyon verisi açıklandı, etkisi ne oldu, bizi neler bekliyor gibi soruların cevabını vermeye çalışacağım” dedi.
EKONOMİ - Temmuz 14, 2022 12:58 pm A A

Yaptığı açıklamada ekranda görünen rakamların gerçeği yansıtmadığını belirten Memiş, ekrana değil piyasalara bakmak gerektiğini belirtti. Piyasalarda altın ve döviz fiyatlarının ne kadar olduğunu açıklayan Memiş’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

Ekranlarda Gördüklerinize İnanmayın

Size ekranlarda gram altın fiyatını 972 TL olarak gösteriyorlar. Gram altın/TL fiyatı bankalarda ve serbest piyasalarda ekranlardaki gibi değil, 992 lira. Size ekranda 10.65 gösterdikleri gümüş gramı serbest piyasalarda, bankalarda 11.15 lira seviyesinde. O yüzden gördüklerinize değil, piyasaya inanmanız lazım. Dolar/TL ekranlarda 17.42 lira. Dolar bankalarda, serbest piyasalarda 17.52-17.53. Lütfen kur tuzağına karşı uyanık olun, gördüklerinize inanmayın.”


Bu haber 410 kez okundu.
EKONOMİ - 12:58 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ