Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

EKSPERTİZLİK ZORUNLULUĞU YOK

İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı kamuoyunda oluşan tapuda epertiz zorunluluğu ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Uçaravcı yaptığı yazılı açıklamada ” Yılbaşından önce tapu dairelerinde ekspertiz zorunluluğu gelecek diye yapılan bir algıdan dolayı özellikle aralık ayının sonu ciddi şekilde tapu dairelerinde bir yoğunluk oldu. Şuan herhangi bir değişiklik yok, tapu daireleri yıl başından […]
EKONOMİ - Giriş : 02.01.2023 14:13 - Güncellenme : 02.01.2023 14:13 A A

İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı kamuoyunda oluşan tapuda epertiz zorunluluğu ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Uçaravcı yaptığı yazılı açıklamada ” Yılbaşından önce tapu dairelerinde ekspertiz zorunluluğu gelecek diye yapılan bir algıdan dolayı özellikle aralık ayının sonu ciddi şekilde tapu dairelerinde bir yoğunluk oldu. Şuan herhangi bir değişiklik yok, tapu daireleri yıl başından önceki gibi hizmet veriyor. YANİ EKSPERTİZLİK ZORUNLULUĞU YOK.” dedi.

Uçaravcı sözlerine şöyle devam etti  “2023 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programın’nda gayrimenul satışlarında ekpertiz zorunluluğu” maddesinden bahsettiler. Fakat programın içinde böyle bir madde veya beyanı biz göremedik. Bazı algılardan dolayı tapu dairelerinde ve satış işlemlerinde süreçler yoğun geçti. Bu süreçte yoğun tempo ile halkımıza hizmet veren İnegöl Tapu Dairesi müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.” dedi.

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 360 kez okundu.
EKONOMİ - 2:13 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ