seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

ELEKTRİĞE YENİ ZAM SİNYALİ

Merkez Bankası uzmanları, son 5 yılda yüzde 32.5 düzeyinde seyreden doğalgazdan üretilen elektriğin payının bu yıl yüzde 39.3’e tırmandığını, bunun da elektrik fiyatlarını artırıcı yönde baskı yaptığını bildirdiler.
EKONOMİ - Ekim 30, 2021 5:03 pm A A

Merkez Bankası (MB), iklim değişikliği yüzünden barajlarda üretilen elektrik miktarının azaldığını, buna karşılık son dönemde fiyatı olağanüstü artan doğalgazdan üretilen elektrik miktarının arttığını, bunun da yeni bir zam ve enflasyon artışına yol açabileceğini hesapladı. Merkez Bankası uzmanlarının yeni yayımlanan enflasyon raporuna koyduğu araştırma notuna göre, 2015 ila 2020 yılları arasında barajlardan üretilen elektriğin payı ortalama yüzde 22.3 düzeyinde seyrederken, bu yıl bu pay yüzde 14.6’ya geriledi. Buna karşılık aynı dönemde doğalgazın elektrik üretimi içindeki payı yüzde 32.5 düzeyindeyken bu yıl yüzde 39.3’e yükseldi.

Kaynak: Sözcü

resim yükle

Bu haber 960 kez okundu.
EKONOMİ - 5:03 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Hummalı çalışma bekliyorduk !
  DEVA Partisi İnegöl İlçe Başkanı Kani Ahmet Erbay, yapımı tamamlanamayan Hocaköy Barajı ile alakalı açıklamalarda bulundu.
 • 02
  Artık zorunlu olacak !
  SMA Sağlık Bakanı Fahrettin koca bilim kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.
 • 03
  6 SATTE 6 PADİŞAH
  Gençlere yönelik tarihi ve kültürel çalışmalara devam eden Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği bu hafta da “6 saatte 6 padişah” isimli tarihi çalışmaya imza attı.
 • 04
  İktidara geldiğimizde zararı karşılacağız !
  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 10 temel gıda malzemesine zam yapmayın çağrısının ardından bir mektup göndererek marketlere “Zararınızı karşılayacağız” dedi.
 • 05
  Kadın cinayetleri bitmiyor !
  Antalya’da meydana gelen olayda, iki çocuk annesi genç kadın eski eşi tarafından silahla vurularak öldürüldü.