-2° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

Emekli aylığında baz etkisi!

Emekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı.
EKONOMİ - Giriş : 22.01.2023 13:59 - Güncellenme : 22.01.2023 13:59 A A

EYT yasası daha çıkmadı ama hesaplama motorlarına bilgilerini giren bazı EYT’liler beklediklerinden düşük aylıkla karşılaştı. Yetkililer yasanın beklenmesi gerektiğini, ayrıca enflasyonla ilgili baz etkisinin belirleyici olduğunu söylüyor. Enflasyondaki baz etkisi nedeniyle, 2022 Ocak ayı itibarıyla 5 bin lira aylık alan bir işçi emeklisi, temmuz ve yüzde 30’luk ocak zammıyla birlikte yaklaşık 11 bin 600 liralık aylığa hak kazanırken, 2023 itibarıyla aylık bağlanan bir emekli ise yaklaşık 10 bin 600 liralık bir aylığa hak kazanmış olacak. EYT yasasının henüz çıkmadığına dikkat çekerek, şu anda çeşitli hesaplama robotları üzerinden yapılan hesaplamaların gerçeği yansıtmadığına işaret ediyor. 

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 380 kez okundu.
EKONOMİ - 1:59 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.