İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

23 Şubat 09:32 Futbolseverlere kötü haber !

resim yükle resim yükle

Emekli maaşı alanlara müjde

Giriş : 27.05.2023 10:57 - Güncellenme : 27.05.2023 10:57

Kurban Bayramı ikramiyesinde zam yapıldı. Artık bayram ikramiyesi, emekli maaşlarına göre belirlenecek. Bu değişiklik, 4A, 4B ve 4C emeklilerini kapsayacak. Emekli maaşı alanlar, bayram ikramiyesini maaşlarına göre alacaklar. Bu da en düşük emekli maaşı üzerinden başlayan bir ikramiye anlamına geliyor ve en az 7.500 TL olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile bu müjdeli haber de duyurulmuştu. Önceden de bayram ikramiyesine zam geleceği açıklanmıştı. Peki, Kurban Bayramı’nda emekliye ne kadar ikramiye ödenecek? İşte emekli bayram ikramiyesi hakkındaki son dakika gelişmeleri…

BAYRAM İKRAMİYESİ 3.000 TL OLACAK

Normalde bayram ikramiyesine zam yılda bir kez açıklanıyordu. Ramazan Bayramı öncesinde beklenen açıklama yapılmış ve bayram ikramiyesinin 2.000 TL olacağı duyurulmuştu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’da emeklilere sürpriz yaparak bayram ikramiyesine yeni bir zam geleceğini duyurdu. Bu açıklamanın ardından bayram ikramiyesi ne kadar olacak sorusu merak konusu oldu. Son dakika bilgilerine göre, bayram ikramiyesinin 3.000 TL’ye yükselmesi düşünülüyor.

Öte yandan bankalarda emekli maaşlarına sürekli olarak zam gelirken, Kurban Bayramı öncesinde emekliye yönelik promosyon fırsatları da güncellendi. Emekliye promosyon ödemeleri, en düşük emekli maaşından başlayarak maaşa göre belirlenecek. Kurban Bayramı öncesi promosyon ödemeleri en az 7.500 TL olacak. Maaş aralığına göre sunulan promosyon fırsatları ise 15.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 10.000 TL OLACAK

Seçim öncesi, emekliye müjdeler ardı ardına gelmeye devam ediyor. En düşük emekli maaşı hakkında da yeni haberler var. Son bilgilere göre, en düşük emekli maaşı 10.000 TL’ye yükseltilecek. Bu, emekliler için önemli bir adım olacak. Emeklilere peş peşe müjdeler verilirken, maaş zammına ek olarak bayram ikramiyesi zammı da sürpriz oldu. Emekliler şimdi zam tarihlerini bekliyor. Zamlı maaşların Haziran ayının başında açıklanması bekleniyor.

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER