İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

04 Aralık 19:48 Türkiye’nin deprem risk haritası: Tehlike altındaki bölgeler

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

Erdoğan İsrail bu cinnet halinden biran evvel çıkmalı

Giriş : 28.10.2023 12:44 - Güncellenme : 28.10.2023 12:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in dün geceki bombardımanlarının yaşanan insani krizi derinleştirdiğini belirterek, “İsrail derhal bu cinnet halinden çıkmalı ve saldırıları durdurmalıdır” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Gazze’ye yönelik sürekli artan ve dün gece yoğunlaşan İsrail bombardımanlarının yine kadınları, çocukları, masum sivilleri hedef aldığını, yaşanan insani krizi derinleştirdiğini belirtti.

Öte yandan bugün İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılacak olan “Büyük Filistin Mitingi”ne vatandaşları davet etti.

Gazze’deki insanlık dramında 22. gün: Ölü ve yaralılarla ilgili bilgi alınamıyor    Gazze’deki insanlık dramında 22. gün: Ölü ve yaralılarla ilgili bilgi alınamıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadeleri şu şekilde;

“Gazze’ye yönelik sürekli artan ve dün gece yoğunlaşan İsrail bombardımanları yine kadınları, çocukları, masum sivilleri hedef almış, yaşanan insani krizi derinleştirmiştir.

İsrail derhâl bu cinnet halinden çıkmalı ve saldırılarını durdurmalıdır.

Tüm kardeşlerimi bugün, bu çağrılarımızı daha güçlü yapacağımız, İsrail zulmü karşısında Filistin halkının yanında olduğumuzu haykıracağımız Büyük Filistin Mitingi’ne, İstanbul Atatürk Havalimanı’na davet ediyorum.”

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER