Açık
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Erdoğan’la Akşener yemek yedi

Her köşe başından bir kulis! Akşener’den Kılıçdaroğlu’na 400 kişilik ‘dokunulmayacaklar listesi’, Erdoğan’la Akşener yemek yedi .
GENEL - Giriş : 06.03.2023 12:44 - Güncellenme : 06.03.2023 12:44 A A

Millet İttifakı’nda masada kalan Kemal Kılıçdaroğlu, Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Gültekin Uysal bugün üst üste 3. kez Saadet Partisi’nde bir araya geliyor.

Toplantı sonrasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak cumhurbaşkanı adaylığının açıklanması bekleniyor. Ancak Ankara kulislerinde iddiaların bini bir para…

Her köşe başından bir kulis bilgisi sızdırılıyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 Mart toplantısı öncesi “Seçimden sonra dokunulmayacaklar” başlıklı 400 kişilik bir liste verildiği ve Kılıçdaroğlu’nun da buna çok sinirlendiği iddia edildi.

İYİ Parti’de herkes “Akşener’in okuduğu açıklamayı kim yazdı?” sorusuna cevap ararken, İYİ Parti GİK Toplantısı’nda “masadan kalkmayalım” diyen tek isim kim?

İşte o kulisler…

KILIÇDAROĞLU’NA 400 KİŞİLİK ‘DOKUNULMAYACAKLAR’ LİSTESİ VERİLDİ

Kulislerdeki bir başka iddiayı köşesine taşıyan Kısa Dalga yazarı Ayşe Yıldırım, Meral Akşener’in ipleri kopardığı Millet İttifakı’nın 2 Mart tarihli toplantısından kısa süre önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na 400 kişilik bir liste verildiğini belirterek, “Seçilmesi halinde dokunulmayacaklarına dair güvence istenilen bir liste. İçinde kimlerin olduğunu tahmin edersiniz. İşte bu liste ve talep Kılıçdaroğlu’nu çok öfkelendirmiş” diye yazdı.

İYİ PARTİ ADAYINI BUGÜN AÇIKLAYACAK

Gazeteci Nevşin Mengü, İYİ Parti’nin de cumhurbaşkanı adayını bugün açıklayabileceğini iddia etti. Mengü, Twiter hesabından, “İYİP, bugün beşli masadan önce toplanıyor. Akşener’in masaya dönmesi çok olası görünmüyor. Muhtemelen İYİP, alternatif bir ismi CB adayı olarak ilan edecek. Bu isim muhtemelen Ersan Şen olmayacak 🙂 teknokrat, gençlere sıcak gelen isimler masada” iddiasında bulundu.

İYİ PARTİLİLER ‘BU METNİ KİM YAZDI?’ DİYE SORUYOR

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, “Akşener, 3 Mart’ta Altılı Masa’dan bir gün sonra saat 13.30’da Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısına girerken, cebinde sabaha karşı hazırlanan iki metin vardı. Biri olumlu, diğeri ise olumsuz karara göre yazılmıştı. GİK üyeleri 45 dakika içerisinde oylamaya giderek, masadan kalkılmasını oyladı. (…) Çoğunluk, Karamollaoğlu’nun masada “Yeter artık!” diyerek, Akşener’e sesini yükselttiği gerekçesiyle burnundan soluyordu. Alkışlar eşliğinde eller kaldırıldı. Bir akıl tutulmasıydı bu. Akşener’in okuduğu metin GİK üyeleriyle önceden paylaşılmadı. Bugün İyi Partililer “O metni kim yazdı?” diye birbirine soruyor” diye yazdı.

GİK’TE AKŞENER’E ‘KALKMAYALIM’ DİYEN TEK İSİM

Gazeteci Nevşin Mengü, Meral Akşener’in Altılı Masa’yı devirdiği basın toplantısını yaptığı gün toplanan Genel İdare Kurulu’nda masada kalınmasını savunan tek üyenin Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem olduğunu yazdı. Mengü, “Bahadır Erdem, toplantıda hem kalınmalı yönünde fikrini beyan etti hem de oyunu bu yönde kullandı” iddiasında bulundu.

ERDOĞAN’LA AKŞENER YEMEK YEDİ

Gazeteci Serdar Akinan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın organizasyonuyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Altılı masa toplantısı öncesinde bir yemekte buluşup konuştuklarını iddia etti. Akinan, iddiasını iki ayrı kaynağa dayandırdı.

‘MANSUR YAVAŞ TEK YARDIMCI OLSUN’ ŞARTI

Bugünkü liderler toplantısına katılmayacağı açıklanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in arka kapı diplomasi yürütenler aracılığıyla yeni şart sunduğu iddia edildi. İddiaya göre, Meral Akşener, Mansur Yavaş tek başkan yardımcısı olursa masaya dönme şartı sundu.

 

resim yükle kemeravm.gif

Bu haber 490 kez okundu.
GENEL - 12:44 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Optimar’ın anketine göre partilerin oy oranları
  Seçime kısa bir süre kala sosyal medya ve anket şirketleri tarafından anket çalışmaları hızlandı. Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçim anketi optimar şirketi tarafından yayınlandı. Optimar, 23 ilde 1.916 kişinin katılımı ile 13-18 Mart tarihleri arasında yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı.
 • 02
  Ağıralioğlu: Bu vebale ortak olmayacağım
  Yavuz Ağıralioğlu: Parti teşkilatlarımızın hissiyatı ise bilinsin, duyulsun istiyorum. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım.
 • 03
  SOMA MAÇ BİLETİ ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ
  İnegölspor Futbol Şube Sorumlusu Cihan Bozacılar, yarın saat 14.00’da oynanacak Somaspor maçına gelmek isteyen öğrencilerin bilet bedellerinin yönetim kurulu tarafından karşılanacağını açıkladı ve tüm futbol severleri maça davet etti.
 • 04
  Emekliye zam düzenlemesi Meclis’te!
  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasını da içeren kanun teklifinin meclise sunulduğunu duyurarak söz konusu yeni zammın 7 bin 500 lira üzeri alanlara uygulanmayacağını söyledi.
 • 05
  AK Parti Bursa’da kimler aday adayı oldu ?
  28. Dönem Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için AK Parti Bursa Milletvekili aday adaylığı başvurusu yapanların tam listesi belli oldu.
resim yükle
resim yükle