15° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

Esnetilme Açıklaması !

Kabine toplantısı için tarih belli oldu. Kabinede kısıtlamaların gevşetilmesi ve yerinde karar dönemine geçilmesinin görüşüleceği öğrenildi.
GENEL - Şubat 15, 2021 11:48 am A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize ‘deki programı nedeniyle bugün Kabine toplantısının yapılamayacağı, bugünkü toplantının Çarşamba gününe ertelendiği bildirildi. Çarşamba günü AK Parti İl Kongresi’ne katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğleden sonra başlayacak kabine toplantısına başkanlık edecek.

Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek kabine toplantısında en önemli gündem maddesi koronavirüs kısıtlamaları.

Toplantıda Sağlık Bakanı Fahretin Koca’nın kabineye koronavirüs salgınında son durum, mutasyon ve yerli aşı ile aşılanma hakkında son durumu aktarması bekleniyor. Bilim Kurulu toplantısında alınan tavsiye kararlarının da kabinede görüşülmesi ve buna göre yeni kararlar alınması bekleniyor.

LOKANTA VE KAFELER

Toplantıdaki öncelikli konunun lokanta ve kafelerin durumu olduğu öğrenildi. Bu işyerlerinin açılıp açılmayacağı, saat kaçla kaç arasında müşteri kabul edileceği kabinede tartışılacak.

Edinilen bilgilere göre Bilim Kurulu’nun Mart ayını işaret ettiği ve vakaların düştüğü şehirlerde lokanta ve restoranların HES kodu ile açılmasının gündemde olduğu öğrenildi. Kişi sayısı sınırlaması da olacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ DARALABİLİR

Edinilen bilgilre göre sokağa çıkma kısıtlamalarının da il bazında düzenleneceği öğrenildi. Vaka sayılarının düük olduğu illerde hafta içi kısıtlama saatlerinin değişebileceğine yer verildi. Erdoğan, “Vakaların belirli sayısının altına düşmesiyle esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesi takvimini başlatmayı planlıyoruz” demiş ve kısıtlamaların yakın zamanda daraltılacağını söylemişti.

 

 

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1660 kez okundu.
GENEL - 11:48 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kahreden haber ! Şehitlerimiz var ..
  Bitlis’ten kahrede haber geldi 9 askerimiz şehit oldu.
 • 02
  İnegöl’de Kontrollü Normalleşme Denetimleri Başladı
  Bursa’da kontrollü normalleşme süreciyle birlikte kısıtlamaların bir kısmının kaldırılmasıyla birlikte, İnegöl Kaymakamı Eren Arslan ve Belediye Başkanı Alper Taban sahaya indi. Arslan ve Taban, beraberindeki heyetle birlikte ilçe merkezinde kontrollü normalleşme denetimleri gerçekleştirdi.
 • 03
  İnegöl’de feci kaza !
  Kırmızı ışık ihlali yapan araç TIR ile çarpıştı, üst geçitteki vatandaşlar meraklı gözlerle izlediler
 • 04
  KAYMAKAM EREN ARSLAN İNEGÖL KÖFTESİ PİŞİRDİ !
  Kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte bugün denetimlere çıkan İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, girmiş olduğu bir iş yerinde İnegöl Köftesi pişirdi.
 • 05
  ÖĞRENCİYE SIFIR ARAÇ ŞOKU
  İnegöl’de yaşayan Onur Aydemir (20), babasının hediye olarak aldığı 460 bin TL değerindeki sıfır model otomobile yaptırdığı ekspertiz incelemesinde, bagaj kapağının değişmiş ve boyalı olduğunu öğrendi.