17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
casino siteleri
ResimLink - Resim Yükle

Ev ve arsa fiyatlarının düşeceğini bekleyenlere kötü haber !

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Bakan Murat Kurum’un “Hazine arazilerine konut imkanı” açıklamasıyla ev ve arsa fiyatlarının düşeceğini bekleyenlere kötü haberi verdi.
EKONOMİ - Mayıs 30, 2022 7:00 pm A A

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşın kendi evini yapabilmesi için büyükşehirlerde altyapılı arsa satışına başlayacaklarını açıkladı. Bu gelişme üzerine arsa ve ev fiyatlarının düşeceğini düşünen vatandaşlara para piyasası uzmanı İslam Memiş’ten uyarı geldi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bir gazeteye yaptığı açıklamada “Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve TOKİ eliyle, arazi maliyetlerini de aşağı çekmek adına Hazine arazilerini çalışıyoruz. Şehrin çeperinde, vatandaşımızın yerleşecekleri alanı altyapısı ile birlikte hazırlıyoruz. Bunları uzun vadeli ödeme şekli ile satışa çıkaracağız.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya kanalı üzerinden para piyasalarındaki son gelişmeleri değerlendiren İslam Memiş, bugünkü konuşmasında da Bakan Kururm’un Hazine arazilerine konut yapma imkanı ile ilgili açıklamasını değerlendirdi.

FİYATLAR DÜŞECEK DİYE BOŞUNA BEKLEMEYİN
Yapılan bu açıklamayla arsa ve ev fiyatlarının düşeceğini bekleyenlere “Boşuna beklemeyin” diyen İslam Memiş İnşaat maliyetleri düşmedikçe ev ve kira fiyatlarının düşmeyeceğini açıkladı.

Memiş söz konusu uyarısını şu sözlerle dile getirdi:

Bu haber akışı geldiği zaman herkes heyecanlandı. Sanıyorlar ki emlak fiyatları düşecek. Siz böyle hayal kurmaya devam edin. Hazine arazisinin parayla satılması emlak sektöründeki fiyatları nasıl geri getirebilir ki. Önemli olan maliyet düşmedikten sonra sadece bir rant ortaya çıkacak. Tutup da sana 1 milyona mal olan evini 500 bin TL’ye mi verecek yani. Adam gitmiş devletin hazinesine bedava gitmiş konmuş bedavaya şimdi gitmiş parayla alacak. Bir sürü yeni milyoner türeyecek. O yüzden bak hazine destek veriyor emlak fiyatları arsa fiyatları kira fiyatları düşecek diye bekleyenler boşuna beklemesin

kemeravm.gif

Bu haber 590 kez okundu.
EKONOMİ - 7:00 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  10 Terörist etkisiz hale getirildi !
  Milli Savunma Bakanlığı Suriye’nin kuzeyinde icra edilen operasyon kapsamında 10 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 02
  İnegölspor’da flaş gelişme !
  İnegölspor Yönetim Kurulu son günlerde yaşanan olaylarla ilgili önemli kararlara imza attı.
 • 03
  “Enerjimizi doğadan alıp, Bursa için harcıyoruz”
  Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, yeşil kimliğinden uzaklaşan şehrin yeniden ‘Yeşil Bursa’ olarak anılması amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı noktasında da önemli bir mesafe kat etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Enerjimizi doğadan alıp, Bursa için harcıyoruz” dedi.
 • 04
  4 Gün ücretsiz otobüs kalkacak !
  İnegöl Belediyesi, bu yıl İznik’te yapılacak 4. Dünya Göçebe Oyunları için 4 gün boyunca İnegöl’den ücretsiz araç kaldıracak. Her gün 15.00’da İnegöl’den İznik’e gidecek araçlar, 22.00’da geri dönecek.
 • 05
  Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Teröre karşı ortak tavır takınmak zorundayız’
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal’ı ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.