seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Evlere mutfaklara ateş düştü !

CHP İnegöl İlçe Sekreteri Bengül Kavlan, dolardaki düşüşün fiyatlara yansımamasını ‘vatandaşın hayal kırıklığı’ olarak değerlendirdi.
EKONOMİ - Ocak 4, 2022 6:00 pm A A

Bengül Kavlan, Türkiye’deki ekonomi gündemini değerlendirdi. Zamların 2022’de de artarak devam ettiğini belirten Kavlan, “Evlere, mutfaklara ateş düştü” dedi.
Kavlan yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı;
VATANDAŞ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI
“Mutfakta Yangın Var Zam zam zam… Doların düşmesi ile birlikte halkın da doğal olarak bir beklentisi vardı. Doların 18’lere kadar çıkmış olduğu o zaman dilimindeki zamların dolar gibi düşmesi ile ilgili beklentinin gerçekleşmemesi sonucu vatandaş hayal kırıklığına uğradı.”
ZAMLAR DEVAM EDECEK
“Ne yazık ki bu beklenti, 2022 yılına girdiğimiz gecenin, gece yarısı dış güçlerin oyunu ile karşımıza zam olarak çıktı. Akaryakıta, elektriğe, doğalgaza yapılan zamlar bize şunu gösterdi ki, gıdadan tutunda, tekstile, üretim araçlarına doların 18 TL’ye çıkışındaki yapılan zamların bir yere gitmeden hayatımızda bizimle birlikte 2022 de artarak devam edeceğini gördük.”
MENEMEN BİLE YÜZDE 100 ZAMLANDI
“Sofralarımızın vazgeçilmezi ve en kolay yemeği olan menemeni pişirmenin maliyeti bile %100 arttı. % 51 zamlanan sivri biber, % 62 zamlanan domates, % 15 zamlanan maydanoz, % 100 zamlanan yumurta, % 100 zamlanan ayçiçek yağı, % 43 zamlanan tuz, % 22 zamlanan baharat, akşam için ne yemeği yapacağını düşünen kadınlarımız artık bir çay demlerim yanına da menemen yaparım diyecek durumda değiller.”
KİMSENİN YATAĞA AÇ GİRMESİNİ İSTEMİYORUZ!
“Memleket yangın yeri. Çarşıyı – pazarı tusunami vurmuş gibi. Evlere mutfaklara ateş düşmüş adeta. Açlık sınırının altında olan asgari ücret ve emekli maaşına karşı çıkıyoruz. Biz hiç kimsenin yatağa aç girmesini istemiyoruz. Birileri çıkıp da ‘’kombiyi kısın üşümezsiniz, odadan odaya geçerken lambayı yakmak zorunda değilsiniz, kış günlerinde soğan, ekmekle beraber tüketildiğinde hem doyurucu hem de vücutta enfeksiyon oluşumlarını engelliyor” bu günler de gelir geçer Allah başımızdaki bizi yönetenlere zeval vermesin yerine; evdeki ampulleri söndürüp kombiyi kısacağımıza, seçimlerde sandıkta ampülü söndüreceğiz. İktidar artık zam yaparken kıpır kıpır olmakta ve yerinde duramamaktadır. 2021 yılında enerji faturalarında zam üzerine zam yapan iktidar, 2022’nin ilk gecesinden vatandaşlara zammı reva görmeye devam etmiştir. Vatandaşlarımız, zorlu bir yıl olan 2021’i geride bırakırken; yeni yılın ilk gününden umutlarını suya düşürmüştür.”
AŞK KARIN DOYURMUYOR
“2021’i geride bırakırken; yeni yılın ilk dakikalarında temel bir hak olan enerji faturalarına yapılan fahiş zamlarla karşı karşıya kaldık. İktidarın 81 ilde yüksek fiyatlara yönelik yaptığı denetimlerin tamamen bir illüzyon olduğu bu fahiş zamlarla ortaya çıkmıştır. Fiyat artışının tek sorumlu iktidarın yanlış ekonomi politikaları ve üretim maliyetlerini katlayan zamlardır. Söz konusu fahiş zamlar öncesi ekranlarda ‘En ucuz elektrik tarifesi Türkiye’de’ diye açıklamalar yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ,bu fahiş zamların gerekçesini de vatandaşa açıklamalıdır. İktidarın Enerji faturalarında fedakârlık yapıyoruz’ söyleminin tamamen aldatmaca olduğu da ortaya çıkmıştır. Cumhurbaşkanımızın son konuşmasındaki biz vatandaşlara söylediği ‘’ biz size aşığız ‘’ sözü üzerine bizlerde kendisine ‘’ aşk karın doyurmuyor diyoruz.”


Bu haber 830 kez okundu.
EKONOMİ - 6:00 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İKİ ARKADAŞIN FECİ SONU!
  İzmir’de meydana gelen olayda, alkollü grupların kavgası kanlı bitti. İki genç başından silahla vurularak hayatını kaybetti.
 • 02
  OTOBÜS BİLETLERİ CEP YAKIYOR !
  Obilet.com CEO’su Yiğit Gürocak, otobüs fiyatlarında yıllık fiyat artışının yüzde 150 olduğunu kaydetti.
 • 03
  Katliam gibi kaza !
  Çankırı’da meydana gelen kazada 3 kişi öldü 12 kişi yaralandı.
 • 04
  Kararsız seçmen partiden uzak duruyor ama henüz bir yere gitmedi
  Hürriyet yazarı Nuray Babacan, “AK Parti milletvekillerinin ramazan ve bayram turlarında Ankara’ya yeni izlenimler ve saptamalarla döndüklerini” yazdı. Babacan, AK Parti milletvekillerinin, “Kararsız seçmen partiden uzak duruyor ama henüz bir yere gitmedi” düşüncesinde olduğunu belirtti. 
 • 05
  Evinde ölü halde bulundu !
  Kahramanmaraş’ta meydana gelen olayda, Vatan Partisi İlçe Başkanı evinde ölü bulundu.