-1° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

Fahiş fiyat artışı yapanlara ciddi yaptırım gelecek

İnegöl’de son günlerde fahiş fiyatları emlak ilanları sonrası İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı, fahiş fiyat artışı yapan kişi ve kurumlara en ciddi yaptırımlar uygulanacak dedi.
EKONOMİ - Giriş : 12.01.2023 12:06 - Güncellenme : 12.01.2023 12:06 A A

Bu gün yaşanmış olan kiralık daire ve geçen gün basında yer alan fahiş fiyat artışlarıyla ilgili haberlere istinaden İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Uçaravcı ” Bu gün “Köpek bağlasan durmaz!” başlıklı, basında yer almış haberle birlikte ne yazık ki son günlerde yaşanmış olan üzücü, rezil ve onur kırıcı durumu görmüş bulunmaktayız. Konunun bir tarafı olmak, başta dernek üyelerimizi ve tüm meslektaşlarımızı ziyadesiyle üzmüştür. Malum daire mal sahibi tarafından kiralanma amacıyla bir emlak firmasına verilmiştir. Günümüz yaşam standartlarında bırakın fiyat konuşmayı, herhangi birinin bu dairede ikamet etmesinin imkansız olduğu aşikar ve mantık dışıdır. Bu gün gördüğümüz tabloda meslek etiğine uygun olmayan bir durumla karşı karşıya kalındığını ve asla böyle bir dairenin kiraya verilmemesi gerektiğini meslektaşlarımız adına dile getirmek isterim.. Derneğimiz nasıl meslektaşlarının hakkını arıyorsa değerli vatandaşlarımızın da hakkını savunmak adına gerekli mercilerle görüşmeler gerçekleştirmiştir.

Toplumu sağduyuya davet ediyoruz.

Son günlerde enflasyondan dolayı oluşan fiyat artışlarında mülk sahiplerini, kira artışı noktasında sağduyulu olmaya, meslektaşlarımızın da bu gibi rakamlarla ilan oluşturma konusunda daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.
Geçtiğimiz günlerde; konut paketi çıkacak söylemiyle bazı fırsatçıların fahiş fiyat artışı yaptığını gördük. Bu mülklerle alakalı devletimiz ilan sitelerinde oluşturulan ilanların veri tabanını alıyor. Buradan hareketle, Fahiş fiyat artışı yapan kişi ve kurumlara en ciddi yaptırımları uygulayacaklarını da dile getirmek istiyoruz. Yaşadığınız problemlerle ilgili de Taşınmaz Ticareti Yönetmeliğine göre, yetki belgesi bulunmayan ve kayıt dışı çalışan firma ve/veya kişileri https://ttbs.gtb.gov.tr/ linke tıklayarak Ticaret Bakanlığı’na bildirebilirsiniz.Linke tıkladıktan sonra işlem yapabilmek için “e-Devlet Giriş” tuşuna tıklayarak, kendi TC Kimlik Numaranız ve parolanızla sisteme giriniz. Ve şikayet ediniz” dedi.

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 380 kez okundu.
EKONOMİ - 12:06 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.