18° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Festival İle Bu Güzellikleri Gelecek Nesillere Aktarıyoruz

32. Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen çadır etkinlikleri, farklı yörelere ait kültürleri İnegöl’de buluşturmaya devam ediyor.
KÜLTÜR SANAT - Temmuz 19, 2019 10:47 am A A

Kaymakam Şükrü Görücü ve beraberindeki heyetle birlikte çadır etkinliklerini ziyaret eden Belediye Başkanı Alper Taban, “Burada gençlerimizi, yaşlılarımızı görüyorum. Aslında festivalleri tam manasıyla bu harman içerisinde bir buluşma gibi düşünebilirsiniz. Bu sayede bu zenginliğimizi arttırmış oluyoruz. Aynı zamanda gelecek nesillere de aktarmış oluyoruz” dedi.

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği 32. Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında Kültür Park içerisinde kameriyeler bölgesinde kurulan farklı yöreler ait etkinlik çadırları, Türkiye’nin dört bir yöresine ait kültürleri bir araya getirmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Alper Taban, Perşembe akşamı etkinliklerini sürdüren çadırları ziyaret ederek renkli görüntülerin yaşandığı yerel derneklerin çadırlarında yaşanan coşkuya ortak oldu. Kaymakam Şükrü Görücü, bazı meclis üyeleri ve parti yöneticilerinin de bulunduğu beraberindeki heyetle birlikte çadırları ziyaret eden Başkan Taban; Yozgat Kültür Derneği, Dağ-Der, Erzurumlular Kültür Derneği, Çerkes Adige Kültür Derneği ve Abhaz Kültür Derneği çadırlarına ziyarette bulundu. Renkli görüntülerin yaşandığı çadır ziyaretlerinde yerel oyunlar sahnelenip yöresel ikramlarda bulunulurken, ayrıca festivale katkı veren derneklere plaketleri takdim edildi.

FESTİVAL, GELENEKLERİMİZİ GELECEK NESİLLERE TAŞIYOR
Çadır ziyaretleri sırasında kalabalık vatandaşlara hitaben konuşmalar yapan Belediye Başkanı Alper Taban, festivalin dolu dolu devam ettiğini ifade ederek; “Hava muhalefetinden dolayı bazı iptaller oldu. Bu nedenle programlar biraz sıkıştı. Tüm çadırlarımıza yetişmeye çalışıyoruz. Festivaller birlik ve beraberlik günleridir. Sizlere teşekkür ediyoruz. Gerçekten bu şehre geldiğiniz günden beri üreterek, hizmet ederek, çalışarak, gayretinizle, azminizle, duruşunuzla bu şehre değer kattınız. Biz hemşerilerimizi hep bu güzelliklerle tanıdık, bildik. Yaptığımız festival sayesinde de inşallah bu güzellikler devam edecek. Bizim bunda şüphemiz yok. Bakıyorum burada gençlerimizi, yaşlılarımızı görüyorum. Aslında festivalleri tam manasıyla bu harman içerisinde bir buluşma gibi düşünebilirsiniz. Bu sayede bu zenginliğimizi arttırmış oluyoruz. Aynı zamanda gelecek nesillere de aktarmış oluyoruz” dedi.

DERNEKLERE TEŞEKKÜR
Konuşmasında derneklere katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Taban, “Belediye olarak ne zaman bir etkinliğimiz olsa, derneklerimiz her zaman yanımızdalar. Bizlere destek oluyorlar. Dernekçiliğin de ne kadar zor bir iş olduğunu biliyorum. Ben en büyük teşekkürü sizlere istiyorum. Festivalimizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“İNEGÖL BİRLİĞİN, BERABERLİĞİN, KARDEŞLİĞİN BAŞKENTİ OLACAK”
Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte çadır ziyaretlerine katılan Kaymakam Şükrü Görücü ise İnegöl’deki kültür zenginliğine dikkat çekerek; “Geldiğimden beri hep şunu ifade ediyorum; İnegöl birliğin, beraberliğin, kardeşliğin başkenti olacak. Kafkaslardan, Balkanlardan ve 81 ilden insan bugün burada. Festival çok güzel giderken, Allah’ın rahmeti yağmur da elbette gerekliydi. Bu nedenle bazı stantlara uğrayamadık. Onların da her zaman bizim gönlümüzde yeri vardır. Ben sizlere festivale sağladığınız katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Bu haber 1500 kez okundu.
KÜLTÜR SANAT - 10:47 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Büyük zam yolda !
  Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 28 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 25 kuruş zam gelmesi bekleniyor.
 • 02
  Fiyatlar düşürülmeli !
  Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında ücretlerin bir önceki yıla göre yüzde 20’den fazla artış gösterdiğini belirtti.
 • 03
  Deprem haberleri peşpeşe geldi !
  Muş’un Korkut ilçesinde 4,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Malatya’da meydana gelen bir diğer depremin büyüklüğü ise 4,1.
 • 04
  Acı haber şehidimiz var !
  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Pençe Kaplan Harekatı bölgesinde şehit düşen uzman çavuş Gökhan Kılınç’ın şehadet haberi memleketi Mersin’de ailesine ulaştı.
 • 05
  Meteroloji’den flaş uyarı !
  Hafta sonu için tatil planı yapanlar dikkat . Meteroloji’den kritik uyarı geldi.