13° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Fikret Fidan Kutlama Mesajı Yayınladı

İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Fikret Fidan 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle, yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.
GENEL - Kasım 23, 2019 8:04 pm A A

İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Fikret Fidan açıklamasında “bir kez daha tüm öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Bizler, “İlim Çin’de de olsa gidip alınız çünkü ilim her müslümana farzdır’’diyen bir peygamberi; “Hayattaki en hakiki mürşit (yol gösterici) ilimdir.” diyen lideri olan bir milletiz. Bahsettiğimiz bu sözlerin manasını iyi kavramamız; ilim ve bilime karşı koymanın sonucunun kölelik ve yoksulluk olduğunu bilerek, yarının büyükleri ve yöneticileri olacak çocuklarımıza en iyi eğitimi vermemiz gerekmektedir.
Tüm çağdaş eğitim sistemlerinde kabul edildiği üzere, ailede başlayan eğitim okulda öğretmenler eliyle çocuklarımız yetişkin birer birey olana kadar devam etmektedir. Bu sürecin kahramanları ise bir mum misali kendisi erirken çocuklarımızı ve geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimizdir.
Öğretmenlerimizin ve dolayısı ile geleceğimiz olan çocuklarımızın iyi yetiştirilmesi Cumhuriyetimizin ilk hedefleri arasında yer almıştır. Bu gaye için Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, 16-21 Temmuz 1921 tarihleri arasında, henüz Kütahya – Eskişehir Savaşları devam ederken, cepheden gelip Ankara’da Maarif Kongresini düzenlemiş; cumhuriyetin ilanından hemen sonra Tevhid-i Tedrisat Kanunu çıkarılmış; Osmanlı Devleti zamanında kurulan Öğretmen Okulları daha da nitelikli bir hal kazandırılarak devam ettirilmiştir.
Özellikle son yıllarda çocuklarımızın eğitimine ve öğretmenlerimize verilen değerin azaldığını üzülerek görmekteyiz.Öğretmen Liselerinin kapatılması da yapılan hataların başında gelmektedir. Aynı şekilde, her bakan değiştiğinde eğitim sisteminin de değiştirilmesi eğitim sistemimizde “sistemsizliğin” egemen olmasına sebep olmuştur. Binlerce atanamayan öğretmen varken, ücretli öğretmenlik sistemi ile bazen asgari ücrete dahi ulaşamayan ücretle öğretmenlerin çalıştırılması; atanamayan öğretmenlerin sesine kulakların tıkanması öğretmenlere verilen değeri gözler önüne sermektedir.(Atanamadığı için maddi sıkıntılardan öğretmenler intihar ederken; henüz birkaç gün önce gördüğü mobbing yüzünden gencecik Saadet Öğretmen hayatına son vermişken, öğretmenlerinin sorunlarına yönelik çözüm arayışına dahi gidilmemesi, öğretmenlerimiz ve geleceğimiz için bizleri endişelendirmektedir)
Bu 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün, her 24 Kasım’da olduğu gibi kuru tebrik mesajları ile geçirilmemesi ve öğretmenlerimizin ve eğitimimizin sorunlarına samimi ve gerçekçi çözümler bulunmasını temenni ediyor ve iktidardan gerekli adımları atmasını bekliyoruz. Yeni nesil, öğretmenlerin eseri olacaktır! Sorunlarla boğuşan sanatçının eserinde yaşadığı sorunların izinin kalacağı unutulmamalıdır!
Bu duygu ve düşüncelerle,tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor,şükranlarımızı sunuyorum.Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz ve ahirete göçmüş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1880 kez okundu.
GENEL - 8:04 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ALTIN YÜKSELİR Mİ?
  Altın fiyatlarında dalgalı seyir devam ediyor. Dolar kuru ve Merkez Bankası’nın faiz kararını takip eden piyasalar düşüş izlenimi veriyor. Tunç Şatıroğlu, altın ve gümüş analizlerini paylaştı.
 • 02
  Kahreden haber şehidimiz var !
  MSB, Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine düzenlenen roketli saldırıda bir askerin şehit olduğunu açıkladı.
 • 03
  Hastane’den acı haber geldi !
  İnegöl’de apartmanın 5’inci katındaki balkondan düşen Suriye uyruklu 5 yaşındaki çocuk, 7 saat sonra hayatını kaybetti.
 • 04
  Haydi İnegöl minik Eda’ya hayat ol !
  Mübarek Ramazan ayında Eda’ya destek olalım İnegöl ilçesinde SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için yardım kampanyası sürüyor. Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Ben kızımı birçok defa kucağımda ölü olarak buldum. Eda’nın solunumu, kalbi durduğunda ne yapacağımı şaşırıyordum. Kendimi çaresiz hissettiğim zamanlar oldu. Kızımın ağabeyi ile oyunlar oynadığı günleri görmek istiyorum” dedi.
 • 05
  İnegöl Polisi’nden şok uygulama !
  İnegöl’de sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uygulama yapan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve ehliyetsiz araç kullanan sürücülere toplam 61 bin 400 TL cezai işlem uyguladılar.